2:13
03.01.2021

V Saúdské Arábii vznikne hotel vytesaný do skály

Saúdská Arábie se chce do budoucna stát vyhledávaným turistickým cílem. Zemi by to mělo pomoci, aby nebyla tak závislá na ropě. Hledá proto způsoby, jak přitáhnout návštěvníky a nabídnout jim něco jedinečného. Nyní přichází s plánem vybudovat luxusní hotel. Na tom by nebylo nic neobvyklého, honosných resortů je po celém světě nepřeberné množství. Tento však bude něčím výjimečný. Vyroste v saúdské poušti a bude vytesaný do skály.

Čtyřicet pokojů a tři samostatné vily

Hotel má nést název Sharaan podle přírodní rezervace, v níž bude vybudován. Ta se nachází v poušti Al-Ula. Resort by měl přirozeně zapadnout do svého okolí, disponovat velkým nádvořím a mít decentní interiér. Mělo by se v něm nacházet celkem čtyřicet pokojů s vlastními terasami a balkony a navíc tři samostatné vily. Návštěvníci si užijí netradiční výhled do pouště. Chybět nebude ani jedinečný prosklený výtah. Celý komplex by měl být hotový už v roce 2023 a měl by být udržitelný.

Kultura Nabatejců, tvůrců skalního města Petra

Autorem návrhu je francouzský architekt Jean Nouvel, který už má ve svém rozsáhlém portfoliu i pobočku významného pařížského muzea Louvre, která sídlí v Abú Zabí, hlavním městě Spojených arabských emirátů. Inspiraci podle CNN čerpal v nedalekém skalním městě Hegra, které stejně jako oblast Petra v Jordánsku vybudovali Nabatejci. Právě jejich kultura má být důležitým prvkem architektury budoucího hotelu.

Mekka a Medina

Saúdská Arábie sice nepatří mezi giganty v oblasti mezinárodní cestovního ruchu, teprve loni začala vydávat turistická víza, ale již teď nabízí celou řadu zajímavých památek a cílů. Nacházejí se zde dvě nejsvětější místa islámu, který vyznává téměř 100 procent místního obyvatelstva – Mekka a Medina. Mekka je podle pověsti místem, kde se narodil prorok Mohamed. Minimálně jednou v životě by se do ní měl vypravit každý muslim, aby se zbavil svých hříchů. Také pouť do Mediny je pro muslimy takřka nutností, ukrývá se zde Mohamedův hrob.

Hlavní město Rijád

Za návštěvu rozhodně stojí také hlavní město Saúdské Arábie Rijád. Jedná se o velice moderní metropoli, kde je k vidění velké množství mrakodrapů a dalších unikátních staveb.

Velice konzervativní země

Pokud se do Saúdské Arábie vydáte, připravte se na to, že se jedná o velmi konzervativní zemi. Svědčí o tom fakt, že ženy získaly volební právo teprve nedávno a dosud se musí zahalovat do volných oděvů a šátků. Dohlíží na to náboženská policie. V zemi se nesmí pít alkohol, přístupná nejsou ani kina nebo divadla.

Zaujal tě článek? Pošli ho kamarádům.

Komentáře k článku

přidat komentář

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Podobné články