2 minuty čtení
16.05.2022

Nejlepší destinací světa jsou Maledivy

World Travel Awards za nejlepší destinaci světa míří na Maledivy. Toto prestižní ocenění, které je považované za turistické Oscary, získal ostrovní stát na jihu Asie už podruhé. Mezi nominovanými byly také státy Jamajka, Portugalsko, Španělsko, USA, Kolumbie nebo Argentina a další. Ocenění se udělovala i v jiných odvětvích.

Dechberoucí pláže s palmami

Maledivy jsou nejmenším státem v Asii, tvoří je 1200 korálových ostrůvků. Zároveň se jedná o jednu z nejchudších zemí na světě. Mezi turisty jsou Maledivy velmi oblíbené, označují je za ráj na zemi. Nádherné pláže s palmami jsou dechberoucí.

Úchvatné mešity

Hlavním městem je Male, které leží v centru Malediv. Dominantou je Male Friday Mosque, nejstarší mešita v zemi, jejíž konstrukce je vyrobena z korálu. Zajímavá je i mešita z roku 1984 Grand Friday Mosque. Na její stavbě se finančně podílely státy z Perského zálivu. Další mešita se nachází na ostrově Nilandhoo, jenž se rozkládá na jižním okraji atolu Faafu. Pochází z let 1153 až 1166 a nese název Aasaari Miskiiy.

Maledivy mají bohatý podmořský svět

Jsou to však hlavně pláže, co turisty táhne nejvíce. Fotek z nejnádhernějších pláží na světě, které se pyšní sněhově bílým pískem a azurovým mořem, se to na sociálních sítích jenom hemží. Maledivy jsou vyhledávané i mezi potápěči. Lákají je úžasné korálové útesy, ale také bohatý podmořský svět, ve větší hloubce dokonce žijí i velryby a žraloci.

Nejromantičtější místa na planetě

World Travel Awards byly rozdány rovněž v dalších oblastech cestovního ruchu. Nejromantičtější destinací jsou Seychely. Také ty lákají na bělostné pobřeží a nádherné korálové laguny. Fauna je zde obzvlášť zajímavá. Na ostrově Bird Island žije patrně největší žijící želva, kterou je samec obří želvy Esmeralda. Jak název napovídá, ostrov je také domovem stěhovavých ptáků, kteří zde mají vlastní přírodní rezervaci. O romantická místa tak skutečně není nouze.

Kde uspořádat svatbu?

A když jsme u té romantiky, nejoblíbenějším místem pro svatbu je Jamajka, z hotelů rakouský Grandhotel Lienz a z resortů mexický One & Only Palmilla.

Portugalsko zabodovalo hned několikrát

Hned několik ocenění posbíralo Portugalsko. To se může pyšnit cenou pro nejlepší ostrovní destinaci, kterou je Madeira. Zároveň má i nejlepší plážovou destinaci, jež se nachází v regionu Algarve.

Nejlepšími aerolinkami jsou Emirates

Co se týče aerolinek, těmi nejlepšími byly vyhlášeny Emirates, byznys třídu mají nejlepší Etihad Airways, economy class Singapore Airlines a první třídu opět Emirates. Nejlepší zákaznický zážitek nabízí Oman Air. Z letišť získalo ocenění to v Dubaji.

Zaujal tě článek? Pošli ho kamarádům.

Komentáře k článku

přidat komentář

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Podobné články