1:20
27.07.2017

Ve Velké Británii stojí hotel, při jehož stavbě využili přes dva miliony kostiček lega

Nezvyklou atrakci si od začátku letních prázdnin mohou užívat návštěvníci malebného městečka Windsor, které leží nedaleko Londýna. Přímo v areálu Legolandu tu totiž stojí originální hotel, jenž si oblíbí všichni milovníci malých kostiček z nejznámější stavebnice na světě. Při jeho stavbě jich byly využity neuvěřitelné dva miliony.

I když bezpečnostní důvody nedovolily, aby z lega byla zhotovena i fasáda, vůbec to nevadí a na netradičním zážitku to neubírá. Samotná fasáda totiž vypadá, jako kdyby byla z této stavebnice postavena celá. Vnitřek hotelu, který připomíná pohádkový zámek, je navíc legem doslova přeplněn.

Pohádkové postavy a dekorace z lega

Dominantou pohádkového zámku je socha kouzelníka a jeho sovy z lega, kterou naleznete přímo v hotelovém lobby. Po celém hotelu je ale takových postav rozmístěná celá řada, mnoho z nich je dokonce v životní velikosti. Z lega jsou vytvořeny také nejrůznější dekorace ve společenských místnostech i vlastních pokojích.

Pro děti i dospělé

V hotelu naleznete dohromady 61 pokojů ve dvou provedeních – kouzelnickém nebo rytířském. Každý z nich je rozdělen na část pro děti a dospělé, takže pro rodiny s dětmi je naprosto ideální. Nechybí zde ani restaurace, venkovní hřiště a hrací zóny.

Za velké peníze velký zážitek

Připravte se ale na to, že takovýto zážitek vás vyjde poměrně draho. Za pokoj pro čtyřčlennou rodinu tu za noc zaplatíte minimálně 572 liber, což je v přepočtu asi 17 tisíc korun. A ceny se šplhají ještě výše.

Je však nutno podotknout, že v této ceně už je započítána i snídaně, celopobytové doplňování nápojů a také dvoudenní vstupenka do celého Legolandu, kde navíc budete mít přednostní vstup na atrakce. A v neposlední řadě to bude něco, na co nikdy nezapomenete.

Pokoj si můžete zarezervovat zde.

Zaujal tě článek? Pošli ho kamarádům.

Komentáře k článku

přidat komentář

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Podobné články