3:20
01.08.2017

7 nejkrásnějších zálivů středomoří

Chystáte se na dovolenou a stále nevíte, kde ji strávíte? Pokud máte ve svých představách romantickou pláž v nějakém malém mořském zálivu, ale přitom nechcete cestovat příliš daleko, je zde právě pro vás několik tipů. Na několika zahraničních webech věnovaných cestování se objevil výběr sedmi nejkrásnějších zálivů středozemního moře.

Dobrodružství na ostrově Milos

Ostrov Milos je součástí řeckého souostroví Kyklady, jihovýchodně od Peloponésu. První z řady vybraných pláží se nachází právě tam, ovšem cesta k zálivu Tsigrado není vůbec jednoduchá. Kdo se chce k tomuto tyrkysovému pokladu ukrytému mezi útesy dostat po souši, musí počítat s menším dobrodružstvím. Cesta na kouzelnou pláž s jemným pískem vede pouze průrvou mezi útesy, kde je upevněné lano a na zvláště strmých úsecích i dřevěné schůdky.

Červený záliv na Egadech

Milovníky slunného italského jihu jistě potěší, že i tam najdou rajskou pláž, která se dostala do tohoto úzkého výběru. Leží na ostrově Favignana, kam vyplouvají lodě ze sicilského Trapani. Na návštěvníky čeká křišťálově průzračná voda v zálivu plném barev. Pláž, stejně jako záliv, nese příznačné jméno Cala Rossa a přijdou si zde na své i obdivovatelé světa pod mořskou hladinou.

Kouzlo španělských Baleár

Turisticky známé ostrovy u španělských břehů se mohou pochlubit hned dvěma vybranými zálivy. Caló des Moró leží jen 500 metrů od známého letoviska Cala S´Almunia na Mallorce. Díky své orientaci na východ, je prý vůbec nejkrásnější za ranního svítání.

Pláž v zálivu Cala Macarelleta na Menorce je poměrně známou a navštěvovanou, ovšem většina návštěvníků ji přesto spojuje s opravdu nevšedním zážitkem. Místo v tomto výběru si rozhodně zaslouží.

I Chorvatsko má svého zástupce

Chorvatsko, které je pro české turisty prázdninovou destinací číslo jedna, má ve výběru také svého zástupce. Záliv s pláží Mali Bok najdeme na ostrově Cres, který je přezdívaný „perla Jadranu“. Samotná pláž není příliš známá, a možná právě proto ještě neztratila nic ze svého půvabu.

Rajská pláž na rajském pobřeží

Rajské pobřeží na severu ostrova Sardinie ukrývá další poklad tohoto výběru, pláž Li Cossi. Divoká příroda, jeskyně, skály a útesy nad smaragdovou hladinou moře a načervenalý písek pláže. To vše vytváří úchvatnou mozaiku, vytrženou nejspíš opravdu z ráje.

Ukrytý klenot na Korfu

Na severu řeckého ostrova Korfu je malý výběžek, který nese název Ákra Arílla. Od ostrova ho dělí maličká úžina s pláží Porto Timoni. Ačkoliv je tato úžina blízko městečka Afionas, není zrovna snadné se na tuto pláž dostat a bývá často liduprázdná. Odměna za náročnou cestu je však velkolepá. Právě pláž Porto Timoni získala ve výběru nejvíce kladných hodnocení.

Zaujal tě článek? Pošli ho kamarádům.

Komentáře k článku

přidat komentář

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Podobné články