1:45
19.10.2017

8 důvodů, proč jet na Kubu

Určitě už jste slyšeli o dechberoucím ostrovním státě Karibiku, kde jsou pláže jako malované a na každém kroku vás čeká nezapomenutelné překvapení.

Havana

Paříž Karibiku, čili hlavní město Kuby, Havana se může pochlubit zajímavými kontrasty historie a nádhernými klenoty architektury. Nejvíce naláká Staré město s koloniálními domy, paláci a opevněním z 16. století. Drahokamy jsou náměstí Plaza de Armas a Plaza de la Catedral.

Havana

Havana

Santiago de Cuba

Toto významné kubánské město a přístav je slavné především díky Fidelu Castrovi, protože zde vyhlásil vítězství kubánské revoluce v roce 1959. Santiago de Cuba se pyšní památkami, hudebním a karnevalovým tepem.

Nádherné auta ve městě Santiago de Cuba

Nádherné auta ve městě Santiago de Cuba

Trinidad

Mezi nejkrásnější města Kuby patří Trinidad, historický poklad vystavěný v duchu koloniální španělské architektury. Určitě oceníte zdejší romantickou atmosféru a křivolaké nepřehledné uličky, které měly mást piráty a bukanýry.

Královské zahrady Jardines del Rey

Vydejte se na souostroví Kuby, které je milováno pro unikátní podmínky potápění. Nacházejí se zde nepřeplněné pláže, tyrkysové moře, korálové útesy, sněhobílý písek a pohodlí resortů Cayo Coco či Cayo Guillermo.

Tabákové plantáže a továrna na doutníky

Drahokamem Kuby jsou beze sporu tabákové plantáže, Tobacco Plantation. Ostrov jich skýtá hned několik, turisté milují především plantáž Alejandro Robaina. Mrkněte se také do největší exportní kubánské továrny na doutníky v Partágas, Tobaco Factory.

Národní parky – Topes de Collantes a Viňales

V prvním zmiňovaném šperku přírody se pokocháte pohledem na největší kubánský vodopád, El Caburní. Viňales najdete v pohoří Sierra de Los Organon a spatříte zde vápencové útvary, kterým se říká Mogoty.

Čokoládovna v Baracoy

Milovníci čokolády neodolají návštěvě čokoládovny ležící v malebné vesničce Baracoy. Ochutnáte delikatesní čokoládu a projdete se nádhernou krajinou.

Jeskynní systém Gran Caverna de Santo Tomas

Kroky turistů vedou k nejrozsáhlejšímu jeskynnímu systému na Kubě měřícímu na 46 km. Pod zemí se rozprostírá neobyčejná jeskynní výzdoba a podzemní bazény, nechybí ani netopýři.

Zaujal tě článek? Pošli ho kamarádům.

Komentáře k článku

přidat komentář
learn more
9. 12. 2023

Hey! This is kind of off topic but I need some guidance from an established blog. Is it very difficult to set up your own blog? I'm not very techincal but I can figure things out pretty fast. I'm thinking about making my own but I'm not sure where to start. Do you have any ideas or suggestions? Appreciate it Feel free to surf to my webpage; learn more

Odpovědět
cpjqpbnbk
2. 8. 2023

8 důvodů, proč jet na Kubu - Travon cpjqpbnbk http://www.g8s6ngx792c89aspe86255zy5wq5d49ms.org/ [url=http://www.g8s6ngx792c89aspe86255zy5wq5d49ms.org/]ucpjqpbnbk[/url] acpjqpbnbk

Odpovědět

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Podobné články