1:38
06.09.2017

Chystáte se do Adršpachu? Vyhněte se přeplněným částem a objevte méně známá, ale o to krásnější místa

Láká vás návštěva Adršpašsko-teplických skal? Tak to rozhodně nejste jediní. Toto překrásné místo táhne čím dál víc turistů. V některých dnech je ale oblast tak přeplněná, že vám to může výlet pořádně znechutit. Existují však způsoby, jak se takovým místům vyhnout.

Broumovské stěny

Nabízí se totiž několik alternativ k Adršpašsko-teplickým skalám v jejich blízkosti. Jednou z nich jsou Broumovské stěny. Ty se nacházejí na východ od Police nad Metují. Naleznete zde stovky skalních útvarů. Prohlédnout si je můžete při zhruba patnáctikilometrové túře od kaple Hvězda do obce Machov. Vzhledem k tomu, že tato oblast není příliš frekventovaná, počítejte s tím, že se zde nenachází žádné občerstvení. Za to, že tu potkáte jen minimum lidí, to ale opravdu stojí.

Pokud je pro vás patnáctikilometrová cesta moc dlouhá, můžete vyrazit po žlutém okruhu z Machova, jenž vám také nabídne úžasné pohledy na Broumovskou kotlinu.

Ostaš a Kočičí skály

Druhou alternativou k Adršpašsko-teplickým skalám je Ostaš, kterou naleznete jen několik kilometrů od skal jihovýchodním směrem. Skalní oblast na Ostaši má formu rozpukané stolové hory a otevřou se vám odsud nádherné vyhlídky – překrásné jsou především Krtičkova a Frýdlantská vyhlídka. Na projití areálu si vyhraďte asi hodinu a půl. Za návštěvu ale stojí i sousedící skalní oblast Kočičí skály.

Vyrazte vlakem

A pokud se chcete vyhnout problémům s hledáním volného parkovacího místa, vydejte se sem vlakem. Vede tudy totiž trať mezi Trutnovem a Náchodem. Železniční stanice v Adršpachu se dokonce nachází blíž než samotné parkoviště pro auta. A vzhledem k tomu, že se z adršpašského areálu nebudete muset vracet k autu, můžete Vlčí roklí pokračovat až do Teplických skal. Odtud se pak dostanete ze zastávky Teplice nad Metují nebo Janovice u Trutnova.

Zaujal tě článek? Pošli ho kamarádům.

Komentáře k článku

přidat komentář

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Podobné články