1:47
09.10.2017

Pozvánka na 5. ročník gastronomického festivalu v Litoměřicích

V severočeských Litoměřicích (na výstavišti Zahrada Čech) se ve dnech 21. – 22.10. 2017 koná již 5. ročník gastronomického food festivalu. Ten byste rozhodně neměli vynechat, protože se jedná o jediný festival svého druhu v severních Čechách. O tom, že se jedná o velice oblíbenou akci, svědčí i fakt, že loňský ročník navštívilo přibližně 10 000 návštěvníků a návštěvnost každým rokem stoupá.

Bohatá nabídka jídla a pití

A na co se mohou vaše chuťové pohárky těšit? Mimo tradiční české kuchyně okusíte také speciality z Itálie, Francie, Mexika, Japonska nebo třeba Ameriky. Pokud prahnete po opravdu exotických pochutinách, můžete ochutnat mořské speciality, hmyz upravený na různé způsoby a mnoho dalších exotických pochutin. Na své si přijdou i milovníci piva a vína. Na festivalu bude probíhat degustace vín a představí se zde minipivovary se svými značkami. K zajímavému jídlu ochutnáte tedy i spoustu netradičních nápojů. Budete mít také možnost dovybavit si svou vlastní kuchyň v podobě doplňkového sortimentu.

Kuchařská smetánka

Své umění na gastronomického festivalu v Litoměřicích předvede mnoho předních českých kuchařů. Můžete se těšit na taková jména jako jsou Petr Stupka, Markéta Hrubešová, Marek Raditch (porotce loňského ročníku reality show Masterchef), Petr Sejval, Jan Heřmánek, Radek Šubrt, Lukáš Uher a mnoho dalších. Ti vám budou na pódiích předvádět své umění. Těšit se také můžete na vítězné regionální potravy v kategorii Regionální potravina Ústeckého kraje 2017 a potravinářský výrobek Ústeckého kraje.

Organizační info

Poblíž areálu jsou parkovací místa, určená přímo pro návštěvníky festivalu. Symbolické vstupné v podobě jedné stokoruny se platí na místě. Na festival můžete vzít i svého domácího mazlíčka. Areál bude otevřen v sobotu mezi 10 a 18 hodinou. V neděli se pak brány festivalu otevřou ve stejnou dobu a celá akce skončí o hodinu dříve, tedy v 17 hodin. Pokud jste milovníci dobrého pití a jídla, chcete okusit nové, netradiční chutě nebo se chcete podívat, jak vaří ti nejlepší, navštivte festival jídla v Litoměřicích a nebudete litovat.

Zaujal tě článek? Pošli ho kamarádům.

Komentáře k článku

přidat komentář

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Podobné články