1:23
24.08.2017

Jubilejní Pálavské vinobraní

Pálava. Ráj vinařů, krásná krajina a častý cíl mnoha turistů. Ať již do sklípku za vínem nebo  za jiným turistickým účelem. Místo, dle kterého je pojmenováno jedno z nejznámějších bílých vín v České republice. Již od roku 1947 jsou zde, v nádherném, historickém městě Mikulov, pořádány slavnosti vína, jídla, muziky a dobré zábavy s názvem “Pálavské vinobraní”. 8. – 10. zaří se zde koná jubilejní 70. ročník.

Bohatý program

A na co se můžeme v Mikulově v třídenním, nabitém programu, těšit? V programu najdete například již tradiční nedělní výstup na Svatý kopeček nebo Mistrovství České republiky v rozeznávání vůně ve víně. Dále nebude chybět spousta degustace vín, šermířské hry, spousta stand up comedy, ukázky tradičního zpracování hroznů a mnoho dalšího. K hudbě vám bude hrát například David Koller, Jana Kirschner, skupina Jelen, Čechomor, No Name a spousta jiných hvězd a hvězdiček české hudební scény. Chybět nebude ani program pro rodiny s dětmi. Takže si na své přijde opravdu každý. Celý program je rozdělen do několika městských částí. Pro lepší přehlednost si stáhněte brožurku s kompletním programovým zastoupením.

Nejlepší burčák

Součástí programu bude také již druhý rok soutěž o nejlepší burčák. Do soutěže budou zapojeni všichni vinaři, kteří budou prodávat burčák ve svém stánku. Hlasovat budete moci buď na místě nebo, jak je v roce 2017 již běžnou rutinou, pomocí aplikace Pálavského vinobraní. Pokud si nevíte rady s ubytováním, dopravou, parkováním a ostatními organizačními věcmi, navštivte oficiální stránky akce, kde naleznete spoustu užitečných informací. Pro návštěvníky jsou připravena také stanová městečka. Na youtubovém kanálu si můžete prohlédnout videa z předchozích ročníků a připravit se tak na to, co vás čeká.

Stojí to za to

Ať už jste milovníci vína, chcete si poslechnout dobrou muziku nebo třeba jen poznat zvyky a tradice z moravského prostředí, neměli byste tuto tradiční akci minout. A kdy jindy vyrazit, než právě na 70. výročí?

Zaujal tě článek? Pošli ho kamarádům.

Komentáře k článku

přidat komentář

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Podobné články