1:58
26.01.2021

Konec drogové turistiky? Amsterdam chystá zákaz vstupu cizinců do coffee shopů

Přestože hlavní město Nizozemska Amsterdam má turistům co nabídnout i z pohledu památek a zajímavých míst, mnoho lidí si při vyslovení jeho názvu představí hlavně coffee shopy, kde si mohou koupit marihuanu nebo hašiš. To by ale mělo skončit.

Podnapilí turisté

Místní obyvatelé si totiž už dlouhodobě stěžují na masový turismus a hlučné podnapilé lidi v centru města. Jako první krok boje proti bezohledným turistům město v loňském roce zakázalo krátkodobé pronájmy bytů v centru. Dalším krokem má být právě omezení drogové turistiky.

Výjimka pro Amsterdam

Ta již částečně regulovaná je, v coffee shopech mohou nakupovat drogy pouze Nizozemci, pro Amsterdam ovšem platí výjimka. Byla udělena na základě výsledků analýz, které ukázaly, že kvůli zákazu by výrazně poklesl cestovní ruch. K tomuto kroku se proto vedení města ve spolupráci se státním zastupitelstvím a policií rozhodlo až nyní.

Jen pro Nizozemce

Podle nového plánu, který ještě musí vedení města oficiálně schválit, by tak i pro Amsterdam platilo, že do coffee shopů budou moci jen Nizozemci, kteří se prokáží průkazem.

Zajímavostí je, že coffee shopy zůstávají otevřené i v současné době, kdy po celém světě panují přísná opatření proti šíření koronaviru a velká část obchodů i kaváren je zavřená. Zákazníci si však mohou hašiš nebo marihuanu pro vlastní konzumaci koupit výhradně s sebou.

Amsterdam má co nabídnout

Nutno podotknout, že coffee shopy nejsou to jediné, co v Amsterdamu stojí za návštěvu.

Prohlédnout si můžete například Královský palác a kostel Nieuwe Kerk ze 14. století, oba se nacházejí na náměstí Dam. Ve čtvrti Jordaan rozhodně nemůžete minout dům Anne Frankové, kde se německá židovská rodina Frankových ukrývala před gestapem. Její deník byl přeložen do více než 55 jazyků a patří mezi nejčtenější knihy na světě.

Anne Franková se jako dívka z židovské rodiny ukrývala v tomto domě před nacisty. Vše dokumentovala ve svém deníku, který ji po smrti proslavil.

Anne Franková se jako dívka z židovské rodiny ukrývala v tomto domě před nacisty. Vše dokumentovala ve svém deníku, který ji po smrti proslavil.

Častým cílem turistů je také Muzejní čtvrť, kde naleznete nejznámější amsterdamské muzeum Rijksmuseum, v němž je k vidění světoznámá Rembrandtova Noční hlídka. Navštívit můžete také Biblické muzeum nebo Divadelní muzeum.

Cílů drogové turistiky je celá řada

Nizozemsko ovšem ani zdaleka není jedinou zemí úzce spojovanou s drogovou turistikou. Mezi drogové destinace se řadí také Thajsko, kde je velmi dobře dostupná marihuana, nebo Kambodža a Laos, tam se kromě marihuany těší velké popularitě opium. Obzvlášť vyhlášené je v této souvislosti laoské město Vang Vien. V některých restauracích a barech dokonce přímo na jídelním lístku nabízejí speciální pokrmy s přídavkem marihuany, známá je hlavně happy pizza. Za držení drog přitom v řadě zemí hrozí velmi tvrdé tresty.

Zaujal tě článek? Pošli ho kamarádům.

Komentáře k článku

přidat komentář
Thank you For your hard work over the years! For this, we give you the opportunity. https://google.com#1234567890 For more information, see the instructions. skfhjvkjsdjsrbhvbsrfhkis 7137491
9. 9. 2023

Thank you For your hard work over the years! For this, we give you the opportunity. https://google.com#1234567890 For more information, see the instructions. skfhjvkjsdjsrbhvbsrfhkis

Odpovědět
От 25 000 рублей с САЙТА и РЕКЛАМНОЙ КАМПАНИИ. Подробнее по ссылке: https://google.com 4199677
28. 8. 2023

От 25 000 рублей с САЙТА и РЕКЛАМНОЙ КАМПАНИИ. Подробнее по ссылке: https://google.com

Odpovědět
Iola
12. 2. 2023

I collects your target audience emails for 100 leads(emails for free) 5k leads for $10 10k leads for $20 30k leads for $30 All leads contains emails, contact here https://bit.ly/3XrtXu4

Odpovědět
Maira
12. 2. 2023

I collects your target audience emails for 100 leads(emails for free) 5k leads for $10 10k leads for $20 30k leads for $30 All leads contains emails, contact here https://bit.ly/3XrtXu4

Odpovědět
Merissa
11. 2. 2023

100 leads(emails for free) 5k leads for $10 10k leads for $20 30k leads for $30 All leads contains emails, contact here https://bit.ly/3XrtXu4

Odpovědět

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Podobné články