2:09
12.02.2021

Nejfotogeničtější destinací je Tokio. Zabodovala i Praha

Nejkrásnější turistické fotky na Instagramu pocházejí z japonského hlavního města Tokio. Vyplývá to z žebříčku cestovatelského portálu Big 7 Travel. Pořadí je dané podle množství hashtagů na této sociální síti, ale také podle ohlasů čtenářů. Z České republiky zabodovala Praha, která se umístila na 21. příčce. V žebříčku celkem 50 destinací nechybí ani další světové metropole.

Rozmanité Tokio

Tokio získalo oblibu především díky své rozmanitosti. Je známé svými interaktivními výstavami umění, tradičními chrámy, ale také obřími billboardy a barevnými neony. Mezi nejnavštěvovanější místa patří nákupní čtvrť Ginza, kde sídlí obchodní domy předních japonských i zahraničních módních značek. Nepřehlédnutelný je mrakodrap Government Building, jenž je zvláštní i tím, že neustále roste – přistavují se další a další patra. Za vidění stojí také unikátní chrámový komplex Senso-Ji a samozřejmě Císařský palác.

Dechberoucí Filipíny

Na druhé pozici se umístily Filipíny. Ty jsou jedinečné svou dechberoucí přírodní scenérií. Známé jsou rýžové terasy filipínských Kordiller, Čokoládové hory nebo korálový útes Tubbataha. Obě místa se nacházejí na seznamu UNESCO. Ve výčtu nesmí chybět Bílá pláž na ostrově Boracay nebo architektonické památky, jako je například kostel svatého Augustina nebo bazilika Minore del Santo Niňo.

Proč je v názvu hor zrovna čokoláda? Všechny kopce jsou pokryty trávou, která v suchém období od února do května získá hnědě čokoládovou barvu.

Romantická Paříž

Třetí pak skončila Paříž. Toto romantické město na břehu řeky Seiny je často označováno jako metropole lásky. Každému se ihned vybaví Eiffelova věž, která je její dominantou. Velice známá jsou také muzea Louvre, Musée d’Orsay a Centre Georges Pompidou, gotické katedrály Notre-Dame a St-Eustache, bazilika Sacré-Coeur, Lucemburské zahrady, Sorbonna, Vítězný oblouk a mnoho dalších míst. Řada fotek z Paříže zaznamenává také místní jídlo, francouzská gastronomie je totiž opravdu vyhlášená – stejně jako cvrkot v obchodních domech.

Každou noc se na věži rozsvítí 20 000 žárovek.

Další překrásná místa

V první desítce nechybí New York, Istanbul, Dubaj, Havana, Sydney, Londýn a Chicago. Do druhé desítky se probojovaly destinace Singapur, Madrid, Berlín, Toronto, Hong Kong, Santorini, Taiwan, Milán, Moskva a Amsterdam.

Historická Praha

Na Praze, která se dostala na 21. místo, cestovatelský server ocenil především historickou architekturu, v níž se snoubí gotické, renesanční i barokní prvky. Vyhlášené je Staré Město se svými dlážděnými ulicemi. Turisty láká Pražský orloj na Staroměstském náměstí, Karlův most nebo budova Národního divadla. Spousta fotek pochází také od Lennonovy zdi u Maltézské zahrady.

Athény jako padesáté

Padesátku pak možná poněkud překvapivě uzavírají Athény. Řecká metropole protkaná dávnou historií je druhým zástupcem tohoto státu v žebříčku, na 16. pozici se totiž umístilo zmíněné populární letovisko Santorini, které je známé díky svým typickým bílým stavbám s modrými kulatými střechami. Toto panorama zdobí nejednu pohlednici z Řecka.

Zaujal tě článek? Pošli ho kamarádům.

Komentáře k článku

přidat komentář

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Podobné články