2:36
14.09.2017

Jak se vypořádává jedna z nejoblíbenějších prázdninových destinací se škody po hurikánu Irma?

Koncem minulého týdne většina světa přihlížela ničivému hurikánu Irma, který napáchal velké škody nejen na majetku, ale také na lidských životech. Lidstvo toho umí opravdu hodně, ale zvítězit nad hurikánem zatím ještě nikdo nedokázal. A tak příroda převzala pomyslné žezlo nad naší planetou a ukázala nám, co si myslí. Bohužel se jí do cesty připletla také jedna z nejoblíbenějších prázdninových destinací na světě, mezi které Karibik určitě patří. Co to znamená pro turisty?

Držte se vašich prázdninových plánů

Z Karibiku čiší velké odhodlání neztratit titul jedné z nejoblíbenějších prázdninových destinací světa. A začátek velkých oprav nám ukazuje, že to nejsou pouze prázdná slova.

“Nejlepší cestou, jak tento dovolenkový resort znovu postavit na nohy, je pokračovat ve vašich prázdninových plánech, stále se jich držte,” prohlásil Colin James z úřadu cestovního ruchu v ostrovním státě Antigua a Barbuda. “Pracujeme velmi tvrdě, ale 90% budov na ostrově Barbuda bylo poničeno, kompletní opravy mohou zabrat i celý rok,” pokračoval Colin James.

Ostrov Antigua

Ostrov Antigua

Které ostrovy byly zasaženy nejvíce?

Navzdory vysokému procentu poničených budov na ostrově Barbuda lze na celé situaci najít i něco pozitivního. Antigua, nacházející se necelých 65 kilometrů jižně od ostrova Barbuda, vyvázla skoro bez úhony.

“Pokud byste nyní navštívili ostrov Antigua, nikdy by vás nenapadlo, že tudy prošel hurikán. Kontrast mezi ostrovy je opravdu obrovský, je to jako noc a den,” dokončil Colin James.

Anguilla

Oblíbené rezorty Malliouhana a Quintessence Boutique předpokládají delší čas na úplné zotavení. V řadě hotelů probíhají velké úklidové práce.

Antigua a Barbuda

Jak již bylo řečeno, ostrov Antigua vyvázl skoro bez úhony. Mnoho hotelů už nyní přijímá nové zákazníky. Ostrov Barbuda je na tom o poznání hůře, ale celkový dopad na cestovní ruch by měl být minimální.

Bahamy

Jižní ostrovy byly poškozeny o poznání více, ale většina hotelů na Bahamách funguje naprosto normálně.

Obrovský resort Atlantis na Bahamách

Obrovský resort Atlantis na Bahamách

Britské Panenské ostrovy

I když území britských panenských ostrovů bylo značně poničeno, hotely hlásí brzké znovu otevření.

Dominikánská republika

Všechny hotely by měly být plně funkční.

Haiti

Všechny služby zůstávají v provozu a země nadále pokračuje ve vítání nových návštěvníků.

Montserrat

Tento ostrov se ukázal jako “nepoškozený”.

Portoriko

Téměř všechny hotely jsou v provozu a přijímají nové hosty, mezi kterými byli také obyvatelé sousedních ostrovů, které byly zasaženy více.

Krásné pláže Portorika

Krásné pláže Portorika

Svatý Martin

Ostrov pod správou Nizozemska a Francie byl zasažen opravdu hodně. Téměř všechny střediska byla poškozena, někteří turisté byli evakuováni na ostrov Portoriko.

Turks a Caicos

Některá střediska zůstavájí v provozu, jiná se minimálně na měsíc uzavírají.

Americké Panenské ostrovy

Přístavy a letiště na ostrově st. Croix byly znovu otevřeny a většina hotelů vítá nové hosty. Ostrov st. Thomas utrpěl větší škody a skoro všechna střediska tu jsou stále uzavřena.

Zaujal tě článek? Pošli ho kamarádům.

Komentáře k článku

přidat komentář

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Podobné články