1:51
23.10.2017

Ladislav Zibura chystá svou třetí knihu

Ladislav Zibura je český spisovatel, novinář, copywriter a především cestovatel. Jeho vášní se staly hlavně pěší poutě. Během nich se vydává na několik stovek kilometrů dlouhé výpravy. Často v nehostinných podmínkách. Potkává zde spoustu zajímavých lidí a zažívá spoustu vtipných i vážných situací. Vše ale bere s nadhledem a humorem. Ve svých 25 letech bude vydávat již třetí knihu ze svého posledního dobrodružství v Gruzii.

První velké poutě

Jak sám autor říká ve své první knize, cestování jej přitahovalo již od útlého mládí. První větší cestu podnikl se svým kamarádem, kdy se vydali na 160 km dlouhou výpravu z Prahy do Českých Budějovic. Po maturitě v roce 2011 se vydal na první opravdovou pouť do Santiaga de Compostela. 900 km dlouhou trasu zvládl během měsíce chůze. Hned o rok později došel z České republiky do Říma. Poslední pouť před první knihou pak absolvoval v roce 2013, kdy se vydal k Severnímu moři, ale dojel k Baltskému. Na svých cestách totiž téměř nepoužívá mapy.

Vydané knihy

Kniha “40 dní pěšky do Jeruzaléma” vyšla v roce 2015, tedy rok po Ziburově pouti právě do země zaslíbené. Formou deníku zde vypráví každodenní dobrodružství prince Ládíka. Následovala další pěší pouť, tentokrát do Nepálu a Číny, s příznačným názvem “Pěšky mezi buddhisty a komunisty”. Poté začal pořádat projekce ze svých cest po celé České republice. Jejich termíny si můžete prohlédnout na autorových oficiální stránkách http://www.princladik.cz/.

Už nikdy po Arménii a Gruzii

Zatím poslední kniha by měla vyjít 30.11.2017. Ladislav Zibura se v ní vydal na pouť do Kavkazu. Nese název “Už nikdy po Arménii a Gruzii” a dle autorových příspěvků se je opět na co těšit. Autor je mimochodem také velice aktivní na svých Facebookových stránkách https://www.facebook.com/ziburator a odkrývá zde zážitky z psaní knihy i ze svých cest. Vše popisuje sobě vlastní vtipnou a velice čtivou formou.

Zaujal tě článek? Pošli ho kamarádům.

Komentáře k článku

přidat komentář

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Podobné články