2 minuty čtení
26.06.2021

Život v luxusu. Na zámku ve Versailles se otevřel jedinečný hotel

Jen málokterý zámek je tak překrásný jako ten ve Versailles. A turistům se teď otevře jedinečná příležitost. Budou tam moci strávit noc. Za luxusní prostředí si budou muset ale pořádně připlatit. Za nejlevnější ubytování zaplatí 1700 eur, což je v přepočtu 43 tisíc korun.

Bývalé finanční středisko

Přepychový hotel se nenachází přímo v paláci, ale v budově, kterou pro krále Ludvíka XIV. navrhl architekt Jules Hardouin-Mansart. Jedná se o bývalé finanční středisko, což byla v minulosti obdoba ministerstva financí. Hotel nese název Le Grand Contrôle.

Palác Versailles dnes nabízí 2 300 pokojů na 63 154 m2.

Královský banket s pětichodovým menu

Při rekonstrukci pracovníci dbali na detaily, aby byl zachován dobový duch. Návštěvníci se tak mohou těšit na to, že si na vlastní kůži vyzkouší, jak se v tehdejší době žilo opravdovým aristokratům. I z „obyčejné“ večeře se stane neobyčejný královský banket s menu o pěti chodech, kdy bude hosty obsluhovat personál v dobových kostýmech. A že se bude jednat o skutečný gastronomický zážitek, je jisté. Šéfkuchařem se totiž stal Alain Ducasse, jenž se může pyšnit hned dvaceti michelinskými hvězdami.

Královská jídelna byla od kuchyně tak daleko, že král své pokrmy jedl často studené.

Přepychové dobové postele i vany

Podle společnosti Airelles, jež luxusní hotel zřizuje, na návštěvníky čeká také původní nábytek – alespoň z velké části. Užijí si krásnou noc v honosné posteli s baldachýny i koupel v přepychové vaně na nožičkách. Pokoje jsou vybaveny také dalším autentickým nábytkem ze 17. a 18. století. S výběrem vybavení pomáhal expert na francouzské historické dědictví a umění Emmanuelle Vidal-Delagneau.

Zóna určená pro odpočinek

Ale nepůjde jen o požitky z doby 17. a 18. století. Návštěvníci si budou moci užít i výdobytky moderní civilizace. Připravena totiž bude spa a wellness zóna, která bude vybavená patnáctimetrovým bazénem.

Ve zdejších zahradách roste přes 200 000 květin.

Jedinečná prohlídka opuštěného zámku

Na své si přijdou i romantické duše. Projít si tento nádherný a hojně navštěvovaný zámek ve chvíli, kdy už ho neokupují davy turistů, je jedinečný zážitek. Hoteloví hosté se navíc jako bonus dostanou i do prostor určených pro panovníky, které dosud nebyly pro veřejnost přístupné.

Sídlo královského dvora

Zámek ve Versailles je nádhernou ukázkou francouzského barokního klasicismu. Symbolizuje období absolutistické monarchie. Více než sto let (od roku 1682 do začátku Velké francouzské revoluce v roce 1789) byl sídlem královského dvora. Výjimkou bylo jen období vlády regenta Filipa Orleánského mezi lety 1715 až 1722. V roce 1783 byla na zámku podepsána Versailleská smlouva. Od roku 1979 se zámek společně se zahradami, které jsou také velmi oblíbeným turistickým cílem, nachází na Seznamu světového dědictví UNESCO.

Zaujal tě článek? Pošli ho kamarádům.

Komentáře k článku

přidat komentář

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Podobné články