2:31
02.08.2017

Nejdelší visutý most pro pěší na světě má nově Švýcarsko

V zajímavém žebříčku se nyní Švýcarsko ujalo vedení, má totiž nejdelší visutý most pro pěší na světě. Ten má na délku úctyhodných 494 metrů. Švýcaři tak překonali 430 metrů dlouhý most v Číně, který ještě do nedávna žebříčku vévodil.

494 metrů dlouhý most nese název Europabrücke, můžeme přeložit jako Evropský most, a spojuje vesnice Zermatt a Grächen. Tyčí se nad roklí Grabenfuger a jeho nejvyšší bod je 86 metrů nad zemí. Nyní je možné přesunout se z jedné vesnice do druhé během 10 minut, což přineslo rapidní snížení oproti předchozím 4 hodinám.

Most byl otevřen 29. července a z České republiky je výhodnější dostat se do vesnice Grächen, která je od Prahy vzdálená asi 830 kilometrů.

Dosavadní prvenství držela Čína

Minulý rok Čína otevřela 430 metrů dlouhý, 6 metrů široký a 300 metrů vysoký most. Perličkou je, že most je skleněný a vy si tak můžete dokonale vychutnat panoramatický pohled na Zhangjiajie Grand Canyon.

Pokud vás tento skvost zaujme a rádi byste se po něm prošli, je nutné překonat nejen strach z výšek, ale také strach z mnoha lidí, protože tento most denně překoná tisíce lidí.

Jeden z nejdelších mostů na světě kousek od nás

V žebříčku nejdelších visutých mostů pro pěší figuruje také Rakousko. Jeden z našich sousedících států se pyšní mostem s názvem Highline179, který je dlouhý 405 metrů a nachází se ve výšce 110 metrů nad zemí.

Most spojuje město Reutte a zámek Ehrenberg. V noci bývá nádherně osvětlen a o panoramatické výhledy také není nouze. Skvělé jsou hlavně v zimě!

Rakouský most Highline 179

Rakouský most Highline 179

Z Prahy je tento most vzdálený asi 500 kilometrů, na místě se lze i ubytovat a dobře najíst.

Zaujal tě článek? Pošli ho kamarádům.

Komentáře k článku

přidat komentář

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Podobné články