3 minuty čtení
07.08.2021

Na největší jachtě světa bude 39 bytů pro bohaté

Zájem o karavany a obytné vozy v posledním roce a půl výrazně vzrostl. Pochopitelně za to může doba koronavirová, která omezila (a na určitou dobu i úplně zamezila) cestování. Karavany daly lidem pocit alespoň nějaké volnosti a zároveň bezpečí. Jenže jim umožnily cestovat jen po souši. Lidem, kteří touží zažít podobný pocit, že cestují ve svém vlastním domově, i na vodě, se otevře nová možnost. Na největší jachtě světa se bude nacházet 39 skutečně luxusních bytů. Zájemci ale budou muset nejdřív získat pozvánku a hlavně sáhnout opravdu hluboko do kapsy. Jeden takový byt má totiž vyjít na 9,5 milionu eur, což je v přepočtu zhruba 240 milionů korun.

Výstavba vyjde na 12 miliard korun

Největší jachta světa Somnio bude měřit více než 220 metrů a bude mít dohromady šest pater. Její výstavba už začala a bude stát zhruba 500 milionů eur, tedy více než 12 miliard korun. Jedná se o projekt, v němž figuruje americký milionář Carl Le Souef.

Nejvyšší standardy vybavení a služeb

Zatímco běžně se jeho firma Somnio Global věnuje udržitelnosti technologií a jejich výzkumu, tímto projektem chce uspokojit poptávku po luxusním cestování. Jedná se totiž o opravdu přepychový projekt. Podle prohlášení firmy by měl odpovídat nejvyšším standardům vybavení a služeb, které nabízejí nejlepší světové hotely. Nabídne veškeré výhody superjachet.

Posilovny, knihovny i vinný sklípek

Každý byt bude mít vlastní posilovnu a knihovnu, postaráno tedy bude o tělo i duši. K dispozici bude několik restaurací, noční i plážový klub a bary. A na své si přijdou také milovníci vína. Na jachtě se bude nacházet obrovský vinný sklípek, v němž bude uloženo deset tisíc lahví královského moku. O zdraví pasažérů pak bude pečovat tým zkušených zdravotníků.

Yacht liner s čistým zdrojem energie

Pro loď dokonce byla vytvořena nová kategorie – yacht liner. Na projektu spolupracují švédské studio Tillberg Design a londýnské Winch Design. Razítko společnosti Somnio Global je ale výrazné, loď by měla být poháněna čistým zdrojem energie. Obří jachta bude zároveň sloužit i pro výzkum. Pasažérům budou přednášet odborníci na klima nebo mořskou biologii. Zaměří se na ekologické problémy i otázku financování daných výzkumů.

Vypluje v roce 2024

V současné době loď staví společnost Vard v Norsku. Poprvé by měla vyplout v roce 2024, a to po nalodění všech majitelů bytů. První jednotky už jsou v současné době prodané. Vlastníkem se ale nemůže stát každý, koupě může proběhnout pouze na přímé pozvání.

Zaujal tě článek? Pošli ho kamarádům.

Komentáře k článku

přidat komentář

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Podobné články