2:10
13.04.2021

Nejlepší pláží světa je australská Whitehaven Beach

Nádherných pláží je po celém světě nepřeberné množství. Lákají na svůj bílý písek, azurové moře a jedinečnou atmosféru. Pokud však zamíříte na australskou Whitehaven Beach, budete se moci pochlubit tím, že jste navštívili nejlepší pláž na světě. Zvítězila totiž v cenách Travellers‘ Choice, které vyhlašuje známý cestovatelský portál TripAdvisor.

Překrásný bílý křemičitý písek

Pláž Whitehaven Beach je dlouhá asi 7 kilometrů a nachází se u jihovýchodního pobřeží Austrálie. Dostanete se tam pouze lodí, vrtulníkem nebo hydroplánem. Ale stojí to za to. Už na první pohled je nezaměnitelná. Možná právě takhle si představujete ráj. Na pláži je bílý křemičitý písek, jenž se sem s největší pravděpodobností dostal díky mořským proudům, které jsou aktivní miliony let. Ani v největším horku se nemusíte bát, že by vás písek pálil do nohou, díky své struktuře odolá i vysokým teplotám (na rozdíl od klasického písku). Navíc má významný vliv na to, že voda získává tyrkysový odstín a je nádherně průzračná. Počítejte ale s tím, že tento jemný písek se dostane opravdu všude, proto si s sebou raději na pláž neberte telefon, foťák ani další elektroniku. Nebo buďte maximálně opatrní.

Délka této pláže je 7 kilometrů.

Nejekologičtější pláž světa roku 2010

Další velkou předností pláže Whitehaven Beach je, že sem nesmí psi ani kuřáci. Díky tomu se všude neválejí nedopalky, jak je to bohužel běžné na některých jiných plážích. S tím souvisí i další ocenění, která už tato pláž v minulosti získala. V roce 2008 se stala nositelkou titulu nejčistší australská pláž a o dva roky později byla dokonce vyhlášená nejekologičtější pláží na světě.

Desítka nejlepších světových pláží

Na dalších pozicích se v první desítce umístily pláže Santa Maria Beach (ostrůvek Cayo Santa Maria u pobřeží Kuby), Baia do Sancho (Brazílie), Grace Bay Beach (britský ostrov Providenciales), Saint Pete Beach (Florida), Turquise Bay (Austrálie), Eagle Beach (Aruba), Spiaggia dei Conigli (italský ostrov Lampedusa), Ka‘anapali Beach (Havaj) a Baia dos Golfinhos (Brazílie).

TOP 10 evropských pláží

TripAdvisor nabízí žebříčky i za jednotlivé kontinenty. Z evropských pláží se nejvýše umístila Spiaggia dei Conigli, která se rozprostírá na italském ostrově Sicílie. Mezi TOP 10 nejlepších pláží v Evropě se dostaly také španělské Playa de Cofete a La Concha Beach, portugalská Praia da Falesia, britské Bournemouth Beach a Porthminster Beach, řecké Balos Lagoon, Elafonissi Beach a Kleftiko Beach a francouzská Plage de Santa Giulia.

TripAdvisor vydává další žebříčky

Portál TripAdvisor vydává také ceny Travellers‘ Choice v oblasti nejlepších destinací, restaurací, atrakcí, národních parků či leteckých společností. O tom zase příště.

Zaujal tě článek? Pošli ho kamarádům.

Komentáře k článku

přidat komentář

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Podobné články