2 minuty čtení
26.05.2021

Austrálie zůstane turistům zapovězená až do poloviny roku 2022

Situace ohledně pandemie se postupně zlepšuje, řada zemí tak otevírá hranice pro turisty. Snaží se tím co nejvíce snížit dopady krize. Na první pohled opačnou cestou se vydala Austrálie. Pro turisty s největší pravděpodobností zůstane zavřená až do poloviny příštího roku. Informoval o tom server Mirror. Několik výjimek však přesto bude.

Mutace a pomalá distribuce vakcín

Austrálie tak chce zajistit co největší bezpečí pro své občany. Vláda se obává nejrůznějších mutací, které se šíří po celém světě. Dalším důvodem pro pozdní otevření hranic pro turisty je pomalá distribuce vakcín proti covidu-19 v zemi. Uvedl to australský ministr financí Simon Birmingham pro server Travel And Leisure. Země se turistům uzavřela už loni na jaře, kdy pandemie vypukla, a od té doby se příliš neotevřela. Pokud někdo přece jenom přijede, musí v hotelu absolvovat dvoutýdenní karanténu a tento pobyt si plně uhradit. Nutno podotknout, že Austrálie pandemii zvládá poměrně dobře a situace ve státě je nyní celkem klidná.

Koridor s Novým Jižním Walesem uzavřen

Přestože jsou hranice zavřené, existují výjimky. Otevřený je cestovní koridor s Novým Zélandem. Dostupný byl ještě v minulých dnech koridor s Novým Jižním Walesem, ten však byl podle agentury Reuters uzavřen kvůli tomu, že v Sydney přibyly případy nakažených.

Zavřené hranice Nového Zélandu

Většinu letošního roku pravděpodobně zůstanou zavřené i hranice Nového Zélandu. Také tento stát zvládl pandemii velice dobře, zaznamenal jen minimum případů nákazy či úmrtí, a to díky přísným restrikcím i vůči turistům.

Dluh za skleníkové plyny

V zemi se navíc v posledních měsících otevřela otázka, zda je možné za běžné situace stále navyšovat počty návštěvníků. Poradce v otázkách letectví Jonathan Porrit národnímu dopravci Air New Zealand navrhl zdražit letenky, aby se počet turistů snížil. Pro server Newsroom popsal, že počty mezinárodních turistů nemohou růst donekonečna. Díky zdražení by se mohl finančně vyrovnat dluh za skleníkové plyny, které v letectví vznikají. Navíc by se z návštěvy Nového Zélandu stalo něco výjimečného, jednalo by se o určité privilegium. Krátce předtím poslanec Simon Upton navrhl zavedení nové daně na lety ze země. Záleželo by při tom na vzdálenosti do místa přistání. Peníze by se pak využily pro rozvoj státu.

Řada zemí už vítá turisty

Zatímco Austrálie a Nový Zéland stále drží přísné restrikce a neumožňují většině turistů vstup, mnoho dalších zemí už hranice otevírá. V Evropě je průkopníkem především Řecko, které už vládní omezení výrazně snížilo. Některé státy dokonce lákají turisty na to, že jim poskytnou očkování proti covidu-19.

Zaujal tě článek? Pošli ho kamarádům.

Komentáře k článku

přidat komentář

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Podobné články