2 minuty čtení
05.08.2021

Pražské věže, svatá Ludmila i Krteček. Milán zdobí český mural art

Prahu, Českou republiku i výjevy z našich dějin mohou nyní obdivovat návštěvníci italského Milána. Ve městě byl totiž slavnostně odhalen mural art prezentující české zajímavosti. Jedná se o streetartovou velkoplošnou malbu, která má 300 metrů čtverečních. Má propagovat Českou republiku v zahraničí. Milán bude zdobit dlouhé roky.

Selfie výletníků na Václavském náměstí

Autory malby jsou římští umělci Solo a Diamond. Nachází se na ní kněžna Libuše vysoká čtyři patra, která je zvěčněná v secesním stylu. Umělci se inspirovali malířem Alfonsem Muchou. Libuše stojí na Václavském náměstí, na malbě jsou pražské věže i socha svatého Václava. Na spodní části je rozesmátá rodina turistů, kteří si na svém výletu do Prahy pořizují selfie přímo na Václavském náměstí. Nechybí ani legendární Krteček. Za projektem, který vyšel na necelý milion korun, stojí zahraniční zastoupení agentury CzechTourism v Itálii.

Fotokredit: CzechTourism

Premiéra street artu v destinačním marketingu

Projekt je jedinečný hned v několika rovinách. „Jde o vůbec první pokus využití street artu k destinačnímu marketingu a také proto, že co se Milána týče, nebude na periferii, ale nedaleko centra v ulici Morosini, což je něco jako Praze Vršovice nebo Vinohrady. Zároveň to bude první mural římských umělců Solo a Diamond v Miláně,“ uvedl ředitel zahraničního zastoupení agentury CzechTourism v Itálii Luboš Rosenberg.

Tramvaje v barvách obří malby

Propagaci bude podporovat také 50 samolepek upozorňujících na malbu, venkovní výstava na plotě konzulátu nebo soutěž, jejíž výherci získají víkendový pobyt v Praze. Po Miláně zároveň budou jezdit dvě tramvaje v barvách velkoplošné malby.

Milán je centrem světové módy

Milán je druhým největším italským městem. Jedná se o kulturní a historické centrum, které láká velké množství zahraničních turistů. Ve světě je známé jako jedno z hlavních center módy, místní modely udávají celosvětové trendy. Nachází se zde velké množství obchodů nejen s oděvy a módními doplňky, ale také s obuví a parfémy. Přímo v centru města jsou vyhledávané butiky v pasáži Galleria Vittorio Emanuele II, oblíbený je také obchodní dům La Rinascente.

Da Vinciho Poslední večeře a La Scala

Z památek rozhodně stojí za návštěvu katedrála Duomo di Milano. Gotický dóm se stavěl téměř 600 let, už od 14. století. Další významnou památkou je basilica di Sant’Ambrogio, jež je zasvěcená patronovi města sv. Ambrožovi. Hojně vyhledávaný je také kostel Santa Maria delle Grazie, důvodem není ani tak architektura, jako poklad, jenž se skrývá uvnitř. Je zde totiž k vidění freska Poslední večeře, jedno z nejznámějších děl Leonarda da Vinciho. Milovníci umění si přijdou na své také v operním domě Teatro alla Scala (známé jako La Scala).

Kompletní soubor fotografií: https://drive.google.com/drive/folders/1CggJQp7uiGZpXhxevW2aslmena03lfsm?usp=sharing

Zaujal tě článek? Pošli ho kamarádům.

Komentáře k článku

přidat komentář

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Podobné články