1:54
28.09.2017

Severní Korea chce navzdory politické situaci přilákat západní turisty

V nedávné době navštívila delegace odborníků a politických funkcionářů ze Severní Koreje několik největších letovisek u Středozemního moře. Cílem této mise bylo získat inspiraci pro vybudování velkého turistického centra v severokorejském městě Wonsan. To Korejci označují za „perlu severokorejského pobřeží“.

Moře, jezera, přehrady, vodopády

Wonsan je město ležící u Japonského moře, na západním pobřeží Severní Koreje. Od hlavního města této nejizolovanější země světa je vzdálené asi 200 km a nabízí prý překrásné pláže, které se mohou stát oblíbenou prázdninovou destinací pro turisty z celého světa. V blízkém okolí se nacházejí jezera, přehrady, a dokonce i vodopády, takže turistický ruch by rozhodně nemusel být omezen jen na samotné město Wonsan. Alespoň to tedy tvrdí Han Chol-su, místoředitel úřadu pro rozvoj turismu oblasti Wonsan.

Vše je již ve fázi realizace

Obrovský projekt je podle Han Chol-su již ve fázi realizace a díky tomu, že v roce 2014 dostalo město Wonsan status zóny mezinárodní turistiky, může přijímat i zahraniční investice. V plánu je zpřístupnit letiště Wonsan – Kalma pro mezinárodní turistický provoz a propojit turistické centrum rychlovlakem s Pchjongjangem. Dále pak vybudovat strukturu služeb a vystavět hotelové komplexy s kapacitou až 1900 lůžek.

Politická situace prý projekt neohrožuje

Ročně navštíví Severní Koreu 4 – 5 tisíc turistů ze západních zemí. Jsou to převážně občané USA, Velké Británie a Německa. Podle Han Chol-su politická situace nikterak nesouvisí s cestovním ruchem a pro město Wonsan by příliv zahraničních turistů znamenal významné oživení.

Ředitel Koryo Tours, nejznámější cestovní kanceláře organizující cesty do Severní Koreje, je však jiného názoru. Ještě nikdy prý Koryo Tours nezaznamenala takový pokles zájmu o cesty do této země, jako letošní rok. Důvodem je prý mimo velmi vyostřenou politickou situaci i tragický případ Otto Warmbiera.

Zda se podaří najít investory pro tento odvážný projekt a zda budou moci zahraniční turisté po ostře střežené prohlídce kultovních míst severokorejského režimu i pár dní relaxovat na pláži ve Wonsan, je zatím ve hvězdách.

Zaujal tě článek? Pošli ho kamarádům.

Komentáře k článku

přidat komentář

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Podobné články