1:44
12.12.2017

Skiareály prošly vylepšeními za stovky milionů korun

Zimní sezona se neúprosně blíží. Toho jsou si vědomi i majitelé a provozovatelé českých skiareálů. Do inovací před touto sezonou investovali stovky milionů korun. Nejvíce novinek čeká lyžaře v Krkonoších, Jeseníkách, Jizerských horách a na Šumavě.

Nové lanovky zkrátí čekací dobu

Letos v zimě dojde ke zprovoznění několika nových lanovek. Naleznete je na sjezdovce Černá Říčka v Desné v Jizerských horách, v Deštném v Orlických horách, ve Špindlerově Mlýně z Horních Míseček na Medvědín či v Černém Dole. Nové lanovky mají zkrátit čekací dobu a zvýšit přepravní kapacitu – mnohdy až na dvojnásobek.

Vysoké investice proběhly především v Krkonoších – ve Skiareálu Špindlerův Mlýn a SkiResortu Černá hora – Pec pod Sněžkou. Kromě vybudování nové sjezdovky došlo k vylepšení restaurací a zrychlení skibusů.

Sněžná děla, bufety i restaurace

V Beskydech šly peníze do nových sněžných děl a bufetů. Ve Ski Parku Gruň se návštěvníci mohou těšit na rozšířenou lyžařskou školu a školku, Karolinka na Vsetínsku disponuje novou rolbou.

Na Šumavě – konkrétně na Lipně – došlo k vylepšení snowparku a zasněžování, prodloužení skicrossu a nákupu nové rolby. Na dalších šumavských střediscích putovaly peníze do inovací zasněžování nebo do parkovišť.

Přibližovací pás a zasněžování

Také v Jeseníkách došlo k vylepšení zasněžování. Areál Dolní Morava na Orlickoústecku má nyní rozšířené sjezdovky i parkoviště, Karlov a Červenohorské sedlo disponují novou restaurací, v Koutech na Šumpersku bude fungovat nový přibližovací pás.

V Krušných horách se soustředili na úpravu sjezdovek. Lepší zasněžování budou mít v Plešivci i na Klínovci.

Nová lanovka až od příští sezony

Více než 25 milionů korun investovali do nové techniky také na Tanvaldském Špičáku. Novou lanovku však budou moci návštěvníci využívat až od příští sezony.

Někde se zvednou i ceny

S inovacemi ale v některých skiareálech půjde ruku v ruce zdražování skipasů. Příkladem je třeba Deštné v Orlických horách, Klínovec či Tanvaldský Špičák.

Zaujal tě článek? Pošli ho kamarádům.

Komentáře k článku

přidat komentář

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Podobné články