3:05
03.10.2017

Co je typické pro okolní národy?

Říká se, jiný kraj, jiný mrav. Toto pořekadlo je najisto pravdivé, a proto se dnes podíváme, co je typické pro 6 vybraných evropských národů.

Španělé

Obyvatelé Španělska jsou výtečnými řečníky. Pokud je budete chtít v rozhovoru utnout, jen těžko se vám to podaří. Nikam nespěchají, vždy si rádi dají s kamarády kafíčko. Jejich účty za telefon jsou velmi vysoké.

Španělské ženy se věnují především dětem a hlavním živitelem rodiny je muž. Když přijedete do Španělska, očekávejte pohostinnost, ať už v jejich příbytku anebo v restauraci

Rozhodně nesmíme zapomenout na typickou uniformu caballero, proslulý pochod marcha, věhlas zámořských objevů, fiesty v Pamploně, chutnou rýži – arroz a la espaňola a delikatesní vína.

Dánové

V Dánsku nesmíte být nedochvilní a nespolehliví. Na to si Dánové extra potrpí stejně jako na autoritářské chování. Jejich hrdost je obdivuhodná.

Nutno podotknout, že kolo patří k nejoblíbenějším dopravním prostředkům a vůbec jim nevadí, že na něm jedou v obleku a kravatě do práce. Pozoruhodná je dánská emancipace, ženy mají velkou mateřskou dovolenou a příspěvky, i přesto jdou brzy do práce.

Řekové

V Řecku jsou populární živé až ohnivé debaty mužů při posezení v kavárních či při hře v šachy. Věřte, že je tento národ nedochvilný. Nikdo na nikoho nečeká, jak se všichni uvidí, nahrnou se k místu určení. Poté hodují, klidně se mohou přecpat, protože řecká kuchyně je lehká a plná zeleniny.

Řekové se dokážou potěšit z maličkostí, neberou život smrtelně vážně, neradi plánují budoucnost. Na plný plyn si vychutnávají odpolední siestu trvající 2 – 3 hodiny.

Švýcaři

Švýcarské ženy jsou emancipované a ve výkonnosti se měří s muži. I přesto si potrpí na dodržování tradic a starají se o teplo rodinného krbu.

Tomuto vyspělému evropskému národu nechybí přesnost a důkladnost, což nejvíce vidíte v hodinářství a bankovnictví. Švýcaři milují lukostřelbu z historické kuše kvůli národnímu hrdinovi Vilému Tellovi.

Norové

V Norsku vás ohromí silné pouto obyvatel k přírodě, snaží se vnímat její krásy, jakoby s ní tvořili symbiózu. Norové hospodaří s ropou a jsou proslulí Vikingy. Jejich kuchyně je hojná na mléko a ryby. Spropitné se v Norsku nedává, je zahrnuto v ceně.

Němci

Němečtí občané si potrpí na svůj titul a dávají to patřičně najevo. V debatách jsou živí a rádi se baví o práci a společenském postavení. Ženy mají na starosti domácnost, péči o děti a dbají na návštěvu kostela. Němci bývají zdvořilí, přesní a formální.

Zaujal tě článek? Pošli ho kamarádům.

Komentáře k článku

přidat komentář
facebook vs eharmony to find love online
16. 5. 2024

Yes! Finally someone writes about facebook vs eharmony to find love online vs eharmony.

Odpovědět
vpn special
11. 4. 2024

Hello everyone, it's my first go to see at this website, and post is genuinely fruitful designed for me, keep up posting these posts. Here is my web blog :: vpn special

Odpovědět
vpn special
9. 4. 2024

Hi there colleagues, nice piece of writing and pleasant arguments commented at this place, I am genuinely enjoying by these. Also visit my web blog; vpn special

Odpovědět

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Podobné články