3:05
03.10.2017

Co je typické pro okolní národy?

Říká se, jiný kraj, jiný mrav. Toto pořekadlo je najisto pravdivé, a proto se dnes podíváme, co je typické pro 6 vybraných evropských národů.

Španělé

Obyvatelé Španělska jsou výtečnými řečníky. Pokud je budete chtít v rozhovoru utnout, jen těžko se vám to podaří. Nikam nespěchají, vždy si rádi dají s kamarády kafíčko. Jejich účty za telefon jsou velmi vysoké.

Španělské ženy se věnují především dětem a hlavním živitelem rodiny je muž. Když přijedete do Španělska, očekávejte pohostinnost, ať už v jejich příbytku anebo v restauraci

Rozhodně nesmíme zapomenout na typickou uniformu caballero, proslulý pochod marcha, věhlas zámořských objevů, fiesty v Pamploně, chutnou rýži – arroz a la espaňola a delikatesní vína.

Dánové

V Dánsku nesmíte být nedochvilní a nespolehliví. Na to si Dánové extra potrpí stejně jako na autoritářské chování. Jejich hrdost je obdivuhodná.

Nutno podotknout, že kolo patří k nejoblíbenějším dopravním prostředkům a vůbec jim nevadí, že na něm jedou v obleku a kravatě do práce. Pozoruhodná je dánská emancipace, ženy mají velkou mateřskou dovolenou a příspěvky, i přesto jdou brzy do práce.

Řekové

V Řecku jsou populární živé až ohnivé debaty mužů při posezení v kavárních či při hře v šachy. Věřte, že je tento národ nedochvilný. Nikdo na nikoho nečeká, jak se všichni uvidí, nahrnou se k místu určení. Poté hodují, klidně se mohou přecpat, protože řecká kuchyně je lehká a plná zeleniny.

Řekové se dokážou potěšit z maličkostí, neberou život smrtelně vážně, neradi plánují budoucnost. Na plný plyn si vychutnávají odpolední siestu trvající 2 – 3 hodiny.

Švýcaři

Švýcarské ženy jsou emancipované a ve výkonnosti se měří s muži. I přesto si potrpí na dodržování tradic a starají se o teplo rodinného krbu.

Tomuto vyspělému evropskému národu nechybí přesnost a důkladnost, což nejvíce vidíte v hodinářství a bankovnictví. Švýcaři milují lukostřelbu z historické kuše kvůli národnímu hrdinovi Vilému Tellovi.

Norové

V Norsku vás ohromí silné pouto obyvatel k přírodě, snaží se vnímat její krásy, jakoby s ní tvořili symbiózu. Norové hospodaří s ropou a jsou proslulí Vikingy. Jejich kuchyně je hojná na mléko a ryby. Spropitné se v Norsku nedává, je zahrnuto v ceně.

Němci

Němečtí občané si potrpí na svůj titul a dávají to patřičně najevo. V debatách jsou živí a rádi se baví o práci a společenském postavení. Ženy mají na starosti domácnost, péči o děti a dbají na návštěvu kostela. Němci bývají zdvořilí, přesní a formální.

Zaujal tě článek? Pošli ho kamarádům.

Komentáře k článku

přidat komentář

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Podobné články