2:00
10.10.2017

V Austrálii postavili hotel z 24 tun písku. Zhotovili z něj i sedačky

Vyrážíte na cesty, ale máte už dost klasických hotelů, které jsou v každé zemi téměř stejné? Už vás nebaví ta rutina a monotematičnost? V tom případě by vás jistě zaujal hotel Sand Hostel, který postavili v australském městě Gold Coast. Na jeho stavbu totiž byl využit písek.

Podle společnosti Hostelworld, která se na vzniku hotelu podílela, bylo cílem naservírovat především mladým cestovatelům neobvyklý zážitek a ukázat, co všechno město Gold Coast může nabídnout.

Soukromý pokoj i vysokoškolské bydlení

O samotnou stavbu hotelu pro milovníky pláží a slunečného počasí přímo na krásné pláži Kurrawa Beach se postarali sochař Denis Masoud a designér filmových kulis Jon Downing. Využili přitom celkem 24 tun písku. Z něj postavili překrásný hotel s jedním soukromým pokojem s manželskou postelí a osmi dalšími pokoji, které připomínají vysokoškolské bydlení, barem, volejbalovým hřištěm i speciální odpočinkovou zónou. Z písku zhotovili také sedačky a další kusy nábytku, postele a skříně ale využili klasické.

Překvapením byly i poměrně nízké ceny za přespání, ty totiž začínaly na 7,50 australských dolarů, tedy zhruba na 130 korunách za noc. A přitom v této ceně byla i lekce jógy a pro ty otrlejší také surfování.

Vyzkoušejte i ledový hotel

Hotel z písku je vlastně takový opak úžasného ledového hotelu, který se nachází za severním polárním kruhem – ve švédském Jukkasjärvi. Ten je rozdělen do několika pokojů vybavených nábytkem vyřezaným z ledu, sobími kožešinami, ale také překrásnými ledovými artefakty.

Rozdíl je však ještě jeden – zatímco v ledovém hotelu letos dělali vše proto, aby přes léto nerozmrzl, australský hotel z písku fungoval pouze dva dny. A to i přesto, že jeho vytvoření trvalo celé tři týdny. Je však pravděpodobné, že tento nápad bude mít své následovníky a i vy si budete moci užít nezapomenutelnou noc obklopení mořem a horkým pískem.

Zaujal tě článek? Pošli ho kamarádům.

Komentáře k článku

přidat komentář

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Podobné články