3 minuty čtení
07.03.2022

Želvy i žraloci. V Abú Dhabí vzniká největší akvárium světa

Pětadvacet milionů litrů. Tolik vody se vejde do nového akvária, které vzniká v hlavním městě Spojených arabských emirátů Abú Dhabí. Zabírat bude plochu o rozloze 183 tisíc metrů čtverečních. SeaWorld Abu Dhabi se tak stane největším akváriem na světě. Žít v něm budou žraloci, želvy, ale také třeba manty.

Interaktivní cesta od severního pólu k jižnímu

Obří akvárium nabídne pohled na hejna nejrůznějších ryb, celkem zde má najít domov 68 tisíc zvířat. Chybět nebudou ani nejrůznější interaktivní výstavy, které přiblíží podmořský život. Nejnebezpečnější predátory a spoustu dalších živočichů představí zajímavá interaktivní cesta od severního pólu k jižnímu. Doslova velkým lákadlem má být dvacetimetrové panoramatické okno, díky němuž se návštěvníci budou moci podívat hluboko pod povrch akvária a obdivovat život pod vodou.

Výzkumné centrum a ochrana vodních zvířat

Důležitou součástí bude také výzkumné centrum, jež se bude věnovat problematice ochrany mořských zvířat. Celý komplex bude mít podle šéfa společnosti SeaWorld Parks & Entertainment Marca Swansona k dispozici stovky odborníků, kteří se budou starat o podvodní živočichy a věnovat se jejich ochraně i výzkumu. Firma už v Severní Americe vystavěla několik parků, které přispívají k ochraně zvířat. V současné době je stavba na ostrově Yas v Emirátech hotová na více než 60 procent. K jejímu dokončení a zpřístupnění veřejnosti by mělo dojít v následujícím roce.

Z chudé rybářské vesnice se stalo jedno z nejbohatších měst

Abú Dhabí láká turisty i na spoustu dalších atrakcí. Je to přitom pouze několik desítek let, kdy se jednalo jen o chudou rybářskou vesnici. Od 70. let však město prošlo obrovskou modernizací a stalo se jedním z nejbohatších měst světa. V současné době zde žije zhruba 1,5 milionu obyvatel.

Oblíbený cíl turistů

Abú Dhabí je velmi populární mezi turisty. O tom mimo jiné svědčí místní sedmihvězdičkový hotel Emirates Palace, jenž láká i návštěvníky, kteří si nemohou dovolit v něm strávit noc. Jedná se o impozantní stavbu, jež zdobí spoustu fotografií.

Zábavní park, observatoř i ráj pro milovníky nákupů

Pravděpodobně nejznámější místní atrakcí je sněhobílá mešita Sheikh Zayed, která má neuvěřitelných 82 kopulí a minarety vyšší než 100 metrů. Ti, kteří chtějí zažít spoustu zábavy i adrenalinu, míří do největšího krytého zábavního parku Yas Island. Velmi známé je také obří nákupní centrum Abu Dhabi Mall, kde se nachází přes 200 obchodů, nebo Marina Mall, kde je k dostání zboží těch nejvyhlášenějších světových značek. Kromě toho se tam ukrývá i kluziště nebo observatoř.

 

Zaujal tě článek? Pošli ho kamarádům.

Komentáře k článku

přidat komentář
vorbelutrioperbir
24. 10. 2023

Have you ever thought about writing an e-book or guest authoring on other blogs? I have a blog based on the same subjects you discuss and would love to have you share some stories/information. I know my visitors would appreciate your work. If you're even remotely interested, feel free to shoot me an e-mail.

Odpovědět
bgmfezzey
13. 8. 2023

Želvy i žraloci. V Abú Dhabí vzniká největší akvárium světa - Travon bgmfezzey http://www.gyy1c08sk412i56v472vealh5zw497n8s.org/ abgmfezzey [url=http://www.gyy1c08sk412i56v472vealh5zw497n8s.org/]ubgmfezzey[/url]

Odpovědět

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Podobné články