1:50
05.09.2017

20 nejvíce navštěvovaných měst světa. Je mezi nimi i Praha?

Společnost Mastercard vydala podrobnou zprávu nazvanou Global Destination Cities Index, zaměřenou na 132 měst a jejich mezinárodní návštěvníky, kteří zůstanou přes noc. Kromě klasického počtu návštěvníků za rok 2016 se také dozvíte nejčastější účel návštěvy, procentuální rozdělení výdajů, měsíce s největší návštěvností nebo porovnání s předešlými roky.

Vítěz druhým rokem stejný

Prvenství v této tabulce obhájilo město Bangkok, které se může pyšnit 21,47 miliony mezinárodních návštěvníků. Pokud se chcete vyhnout největšímu náporu turistů, určitě Bangkok nenavštěvujte v měsících leden a duben. To jsou podle statistik měsíce, ve kterých v Bangkoku najdete nejvíce turistů. Na druhém místě se umístil nám dostupnější Londýn, který navštívilo 19,88 milionů turistů. Stupně vítězů uzavírá třetí Paříž s 18,03 miliony návštěvníků.

Bangkok - na silnicích to zde bývá opravdu husté

Bangkok – na silnicích to zde bývá opravdu husté

Jak je to s Prahou?

Dobrou zprávou je, že hlavní město České republiky obsadilo 20. místo a uzavírá tak tabulku TOP 20 nejvíce navštěvovaných měst světa. Podle statistik za rok 2016 Prahu navštívilo 5,81 milionu návštěvníků. Je to tak o 1,5 % více než v roce 2015, kdy Prahu navštívilo 5,73 milionů návštěvníků. Většina turistů jede do Prahy strávit svůj volný čas, pouze 12,8 % návštěvníků přijede za prací.

Nejvíce peněz zde turisté vydají za ubytování, z celkového rozpočtu je to 29,2 %. Hned za ubytováním je největší útrata za jídlo a nápoje – 27,4 %. Naopak na přepravu po Praze turisté vynaloží pouze 4,8 % celkového rozpočtu, což je jedno z nejnižších čísel v celém žebříčku. Možná trochu překvapivě.

Do jakého města se nejvíce jezdí pracovat?

V této oblasti suverénně zvítězilo město Shanghai. Za pracovním účelem zde míří až 54,6 % návštěvníků. Vítězství je to opravdu drtivé, protože u druhé Paříže je toto číslo na 29,7 %. Na opačném konci tabulky je město Istanbul, kam pracovně zamíří pouze 9,2 % návštěvníků.

Shanghai

Shanghai

Kde lidé nejvíce utratili?

Z největšího počtu turistů za rok 2016 se nabízí město Bangkok, ale to se neumístilo ani na stupních vítězů. Největší obnos peněz přistál ve městě Dubai, kde návštěvníci nechali 31,3 miliard dolarů. Dubai se tak může pyšnit velkým náskokem před druhým Londýnem, který utržil 19,8 miliard dolarů. Na třetím místě je New York s 18,5 miliardy dolarů. Praha i v této kategorii skončila na 20. místě s 2,7 miliardy dolarů.

Zaujal tě článek? Pošli ho kamarádům.

Komentáře k článku

přidat komentář
facebook vs eharmony to find love online
16. 5. 2024

I have read so many articles on the topic of the blogger lovers however this piece of writing is genuinely a good paragraph, keep it up. Feel free to visit my page - facebook vs eharmony to find love online

Odpovědět
vpn special coupon code 2024
11. 4. 2024

Hmm it looks like your site ate my first comment (it was extremely long) so I guess I'll just sum it up what I submitted and say, I'm thoroughly enjoying your blog. I too am an aspiring blog blogger but I'm still new to the whole thing. Do you have any tips and hints for rookie blog writers? I'd genuinely appreciate it. My web blog vpn special coupon code 2024

Odpovědět
vpn special coupon code 2024
9. 4. 2024

Hurrah, that's what I was searching for, what a stuff! present here at this blog, thanks admin of this site. Also visit my blog post vpn special coupon code 2024

Odpovědět

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Podobné články