2:02
21.01.2021

U Londýna má vzniknout obří zábavní park

Okolí Londýna by v následujících letech mělo nabídnout další velké lákadlo pro návštěvníky. V bývalé industriální oblasti, která se nachází mezi Gravesendem a Dartfordem v hrabství Kent, má vyrůst obrovský zábavní park. Měla by to být britská reakce na Disneyland, jenž táhne davy turistů do sousední Francie.

London Resort

Jestliže vše půjde podle plánu, první část by se měla otevřít v roce 2024, druhá pak o pět let později.

Disneyland v Paříži navštívili také Michael Jackson, George W. Bush nebo Claudia Schiffer

3 500 hotelových místností a 27 tisíc pracovních míst

London Resort má být první velký zábavní park, který bude v Evropě otevřen od roku 1992, kdy se první návštěvníci mohli vypravit do zmíněného Disneylandu v Paříži. A plány jsou skutečně obrovské. V resortu by se mělo nacházet více než 3 500 hotelových místností a zaměstnání by v něm mohlo najít až 27 tisíc lidí.

Součástí má být největší vnitřní vodní park v Evropě, divadla, kina, restaurace, konferenční centrum a obchody. Samozřejmostí je několik horských drah a podle vizualizace by neměly chybět ani repliky některých známých památek, jako je například šikmá věž v italské Pise nebo chrám Vasila Blaženého v Moskvě.

Tematické části

Park by měl být rozdělen na několik tematických částí – Starport, Džungle, Ostrovy, Království, Lesy, Studio a Hlavní ulice. Šéf projektu Pierre-Yves Gerbeau ale již avizoval, že přípravy jedou nonstop a neustále něco reorganizují, takže je otázkou, jak bude výsledný projekt nakonec vypadat.

Světový lídr v udržitelnosti

Jisté ale je, že nepůjde jen o zábavu, London Resort chce udávat směr i v oblasti ekologie. Má ambice stát se světovým lídrem v udržitelnosti, neboť má jít o první uhlíkově neutrální zábavní park na světě. Chybět nebudou ani velké zelené plochy, které mají sloužit jako přirozené prostředí pro živočichy. Pierre-Yves Gerbeau ostatně pro server Independent uvedl, že půjde o víc než jen o pouhý zábavní park.

Evropské zábavní parky

V Evropě se nachází řada dalších zábavních parků, mezi ty nejlepší se vedle pařížského Disneylandu řadí také Puy du Fou (Francie), Tivoli Gardens (Dánsko), Europa-Park (Německo), Paultons Park (Velká Británie), Efteling (Nizozemsko), The Milky Way Adventure Park (Velká Británie), Adventure Island (Velká Británie), Leolandia (Itálie) a Faarup Sommerland (Dánsko).

Zaujal tě článek? Pošli ho kamarádům.

Komentáře k článku

přidat komentář

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Podobné články