2:21
20.02.2021

Madeira vábí digitální nomády. Čeká je kancelář i internet zdarma

V době, kdy turistický ruch zaznamenává bezprecedentní propad, některá letoviska přemýšlejí, jak přilákat návštěvníky. Mezi ně patří i portugalský ostrov Madeira, konkrétně osmitisícové městečko Ponta do Sol. To se rozhodlo cílit na digitální nomády. Vybraným adeptům nabízí kancelář, připojení k internetu i přístup k platformě Slack. A to všechno zdarma. Projekt má trvat od února až do konce června. Cílem je oživit místní dění.

Práce na dálku

Digitální nomád je člověk, který může pro své klienty pracovat na dálku – takže odkudkoli. Stačí mu k tomu notebook a mobil, živí se totiž prací přes internet. Zpravidla se jedná o ajťáky, webdesignery a grafiky, marketéry, copywritery, ale také autory průzkumů trhu, rešeršisty nebo pracovníky zákaznické podpory. Díky stále se rozšiřujícímu softwaru se však digitálním nomádem může stát stále více profesionálů. Tito lidé tedy odcestují zpravidla do nějaké exotické země, několik hodin denně pracují distančně a zbytek času věnují cestování. A právě proto chce Madeira tyto lidi přilákat.

Zapojily se i místní společnosti

Za projektem, který nese název Digital Nomads Madeira, stojí místní vláda, byznys centrum Startup Madeira a Gonçalo Hall, který je významnou tváří v oblasti digitálního nomádství. Jak sám v rozhovoru pro magazín 150sec uvedl, navštívil již několik míst, která jsou mezi digitálními nomády oblíbená, jako je například Thajsko nebo Bali, ale právě Madeira se mu zalíbila nejvíce. Vycítil její potenciál, a proto se do projektu vrhl. Spolupracují s nimi také realitní kanceláře, půjčovna aut a další místní společnosti. Těm všem může obnovení cestovního ruchu přinést spoustu příležitostí.

Při objevení Madeiry byly útesy přirovnány k bráně do pekla.

Mohly by následovat další oblasti

Projekt Digital Nomads Madeira je v současné době určen pro stovku účastníků, kteří se museli zavázat, že v městečku Ponta do Sol zůstanou minimálně měsíc. Kromě práce a cestování se také mohou účastnit místních aktivit. Jestliže bude projekt úspěšný, mohly by následovat i další části Portugalska.

Zelená perla Atlantiku

Země se s odlivem turistů potýká již delší dobu, není to pouze záležitost doby koronavirové. Madeira přitom rozhodně má cestovatelům co nabídnout. Kouzelná je především místní příroda. Madeiře se přezdívá Zelená perla Atlantiku. Můžete si zde projít nádherné hory a rokle nebo přičichnout ke květinám – na Madeiře stále něco kvete.

Ostrov Madeira má svou polohou blíž k Africe než k Evropě.

Do země s negativním testem

V Portugalsku v současné době platí běžná protikoronavirová opatření, pro vstup do země je nutný negativní test na covid-19, který nesmí být starší než 72 hodin. Je možné jej podstoupit v domovské zemi nebo pak přímo na letišti po příletu. Běžně se nosí roušky, je kladen důraz na dodržování rozestupů a dezinfekci rukou.

Zaujal tě článek? Pošli ho kamarádům.

Komentáře k článku

přidat komentář

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Podobné články