1:53
26.07.2017

Dubrovníku rapidně roste návštěvnost. Díky Hře o trůny

Perla Jadranu. Takové označení nese jedno z největších turistických center Jadranu, kterým je chorvatské město Dubrovník. A ne náhodou. V tomto městě, jež se nachází na jihu Dalmácie, si můžete užívat nádhernou přírodu, odpočívat na překrásných plážích i se věnovat sportu či kultuře. Nabídka je zde opravdu široká a zajímavé památky tu naleznete téměř na každém kroku.

Turisté a seriáloví fanoušci

Právě to jsou důvody, proč do Dubrovníku každoročně zavítají početné řady turistů. V posledních letech se ale jejich množství rapidně zvyšuje ještě z jednoho důvodu. Míří sem totiž fanoušci kultovního seriálu kabelové televize HBO Hra o trůny, která je založena na motivy románů amerického spisovatele George Raymonda Richarda Martina Píseň ledu a ohně. Právě zde se totiž Hra o trůny natáčela. Zatímco před pár dny měl premiéru 1. díl dlouho očekávané 7. série, počet návštěvníků Dubrovníku trhá letité rekordy.

Turistů stále přibývá

Jen za období let 2012 až 2015 do Dubrovníku zamířilo téměř 245 tisíc turistů. Fanoušci Hry o trůny navíc v místech, která filmový štáb přetvořil v metropoli Západozemí, utrácejí nemalé peníze. Jen za ubytování tu v tomto období nechali téměř 126 milionů kun, tedy asi 443 milionů korun.

Královo přístaviště i Qarth

Dubrovník se svými překrásnými městskými kamennými hradbami a slunečným pobřežím posloužil jako kulisa pro Královo přístaviště. Nachází se zde fiktivní hlavní město Sedmi království a sídlo rodu Lannisterů. Vzniklo zde i bohaté město na východě imaginárního kontinentu Essos – Qarth. V Chorvatsku se ale natáčely i další scény kultovního seriálu, kromě Essosu tu filmaři vytvořili také Westeros.

Robin Hood a Hvězdné války

Hra o trůny však není jediným případem, kdy Dubrovník zaujal filmaře. Natáčel se zde i Robin Hood či nový díl Hvězdných válek.

Zaujal tě článek? Pošli ho kamarádům.

Komentáře k článku

přidat komentář

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Podobné články