2:49
09.08.2017

Nový trend ve výchově dětí – vezměte je na cestu

Časy, kdy se cestování odkládalo, až děti odrostou, jsou dávno pryč. Dnes to platí spíše naopak. Cestujte, dokud jsou děti malé!

Stále více rodin s malými dětmi křižují se svými autokaravany a obytnými vozy nejen evropské silnice. V zimě směřují zpravidla na jih, v létě směrem opačným. Tento trend je rozšířený hlavně mezi Francouzi a Němci, ale propadají mu již i české a slovenské rodiny a potkáte i rodiny ze Španělska, nebo třeba Itálie. Na otázku v čem vidí přednosti této výchovy, vám všichni odpovědí více méně stejně. Pro děti v předškolním věku je důležité, aby trávili co nejvíce času se svými rodiči, a to samé platí i naopak. Děti se na cestě naučí velmi rychle se zorientovat v neznámém prostředí a s naprostou samozřejmostí reagovat na nové situace a různé kulturní odlišnosti. Navíc si v raném věku velmi nenásilným způsobem osvojí základy různých cizích jazyků.

Chcete se také přidat, ale zdá se vám to nereálné?

Ačkoliv se mnohým může zdát, že podniknout něco takového je naprosto nereálné, na dlouhodobou cestu s dětmi se může vypravit prakticky každý. Na počátku je vždy zásadní rozhodnutí. Rodiče, kteří se vydají se svými dětmi na cesty, musejí počítat s tím, že přeruší svoji dosavadní práci a možná se k ní již vůbec nevrátí. Vše ostatní je už velmi snadné. Sbalí se to nejnutnější do autokaravanu, nebo do větší upravené dodávky a vyjede se. Jestli jste schopni trávit delší dobu v takovém stylu, poznáte velmi brzy. Zpravidla máte jasno během dvou, tří týdnů. Platí jedno zásadní pravidlo – děti jsou spokojené, když jsou spokojeni jejich rodiče. Během velmi krátké doby sami zjistíte, co je nezbytně důležité a jak málo vlastně potřebujete.

Největší úskalí jsou finance, aneb jak na to

Nic není zadarmo a tak je samozřejmě financování vašeho života na cestě tím největším úskalím. Pokud zrovna nepatříte k té zanedbatelné menšině lidí, kteří žijí z nějaké renty, něco dělat zkrátka musíte.

Že čas jsou peníze, je dávno známá věc. Podívejme se však na to z opačné perspektivy. Pokud máte dostatek času udělat si co nejvíce nezbytných věcí sami, nemusíte za to platit jiným. Důležité je snížit náklady na minimum, protože čím méně času strávíte vyděláváním peněz, tím více ho můžete věnovat dětem. A to je právě to, oč tu běží.

Ti, kteří si našli výdělek, ke kterému potřebují jen připojení k internetu, mají samozřejmě vyhráno. Pokud bydlíte ve vlastním, zkuste svoji nemovitost dočasně pronajmout. Jde o hojně využívaný zdroj příjmu mezi lidmi na cestě. Financovat svůj život na cestě můžete samozřejmě i z úspor. Pro začátek je to jistě dobrá varianta, ale dříve či později si budete muset nějaké příjmy stejně zajistit.

Výhodou je, když dobře ovládáte nějaké řemeslo. Pro krátkodobé a nárazové výdělky na cestě se uplatní hlavně kuchaři, číšníci, zedníci a údržbáři. Uplatnění naleznou ale i zahradníci nebo ti, co jsou zkrátka šikovní na všechno.

Stále ještě narazíte na sezónní práce, hlavně v zemědělství, které sice nebývají placené zrovna královsky, ale příjem to je. Když si takových prací domluvíte několik do roka, na různých místech a v různých zemích, můžete tak pokrýt své náklady na neomezenou dobu a přitom stále cestovat.

Zaujal tě článek? Pošli ho kamarádům.

Komentáře k článku

přidat komentář
here
20. 5. 2024

l free to adjust these comments as needed to better fit the specific blog posts you're responding to!dashdome

Odpovědět
slotcoin
18. 5. 2024

I found your perspective on this topic very interesting. Well done!blogpulse

Odpovědět
dashdome
16. 5. 2024

This was an enlightening post. I look forward to reading more from you.peakpulsesite

Odpovědět
rendingnicheblog
15. 5. 2024

I really appreciate the thorough analysis you've provided here.swiftnook

Odpovědět
대출
14. 5. 2024

Your passion for this topic shines through in your writing.급전

Odpovědět
급전
13. 5. 2024

Your passion for this topic is evident in every word.급전

Odpovědět
대출
12. 5. 2024

Your blog always delivers quality content, keep it up!급전

Odpovědět
대출
12. 5. 2024

Your insights have given me a lot to think about.급전

Odpovědět
대출
11. 5. 2024

Your article is a valuable resource for anyone interested in this subject.급전

Odpovědět
급전
10. 5. 2024

Thanks for sharing your knowledge in such an accessible way.급전

Odpovědět
대출
9. 5. 2024

Absolutely pent subject matter, appreciate it for selective information .대출

Odpovědět
Stephany93
22. 4. 2024

Wow, amazing blog structure! How lengthy have you been running a blog for? you made running a blog look easy. The full glance of your site is excellent, let alone the content! I read similar here prev next and it's was wrote by Juana75.

Odpovědět
Dustin07
22. 4. 2024

Wow, fantastic weblog format! How lengthy have you been running a blog for? you make running a blog look easy. The overall look of your web site is wonderful, let alone the content material! I saw similar here prev next and those was wrote by Luciano88.

Odpovědět
Louvenia74
20. 4. 2024

Wow, marvelous blog layout! How long have you ever been running a blog for? you make running a blog look easy. The full look of your website is excellent, as smartly as the content material! I saw similar here prev next and those was wrote by Hee81.

Odpovědět
Lloyd02
20. 4. 2024

Wow, wonderful blog format! How long have you been blogging for? you make running a blog glance easy. The full glance of your site is magnificent, let alone the content! You can read similar here prev next and that was wrote by Arron98.

Odpovědět
Rhoda08
20. 4. 2024

Wow, fantastic weblog structure! How long have you ever been blogging for? you made running a blog glance easy. The full look of your site is great, as smartly as the content! I saw similar here prev next and it's was wrote by Kanisha71.

Odpovědět
Francine82
19. 4. 2024

Wow, superb weblog structure! How long have you been running a blog for? you make blogging look easy. The whole glance of your website is wonderful, let alone the content! You can read similar here prev next and those was wrote by Simon67.

Odpovědět
Backlink Building
5. 4. 2024

Hey there! Do you know if they make any plugins to help with Search Engine Optimization? I'm trying to get my site to rank for some targeted keywords but I'm not seeing very good success. If you know of any please share. Cheers! You can read similar article here: Link Building

Odpovědět
Backlink Building
4. 4. 2024

Howdy! Do you know if they make any plugins to assist with SEO? I'm trying to get my website to rank for some targeted keywords but I'm not seeing very good success. If you know of any please share. Kudos! You can read similar text here: Backlink Portfolio

Odpovědět
GSA List
4. 4. 2024

Good day! Do you know if they make any plugins to assist with Search Engine Optimization? I'm trying to get my blog to rank for some targeted keywords but I'm not seeing very good success. If you know of any please share. Thank you! I saw similar art here: Backlink Portfolio

Odpovědět
dobry sklep
29. 3. 2024

Hi there! Do you know if they make any plugins to help with SEO? I'm trying to get my blog to rank for some targeted keywords but I'm not seeing very good gains. If you know of any please share. Thanks! You can read similar blog here: Sklep online

Odpovědět
e-commerce
28. 3. 2024

Hello there! Do you know if they make any plugins to help with Search Engine Optimization? I'm trying to get my blog to rank for some targeted keywords but I'm not seeing very good gains. If you know of any please share. Appreciate it! You can read similar article here: Sklep

Odpovědět
sklep internetowy
24. 3. 2024

Hello! Do you know if they make any plugins to help with SEO? I'm trying to get my blog to rank for some targeted keywords but I'm not seeing very good results. If you know of any please share. Appreciate it! You can read similar art here: Sklep internetowy

Odpovědět
najlepszy sklep
14. 3. 2024

Thanks for some other informative blog. Where else may just I am getting that kind of info written in such a perfect manner? I have a project that I'm just now operating on, and I've been at the look out for such information. I saw similar here: Sklep internetowy

Odpovědět
sklep online
10. 3. 2024

Wow, superb blog format! How long have you ever been running a blog for? you make blogging glance easy. The total glance of your website is great, let alone the content material! You can see similar here e-commerce

Odpovědět

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Podobné články