3 minuty čtení
01.07.2021

Na drink do oblak. V London Eye se otevřel jedinečný bar

Míst, kam (nejen) turisté mohou vyrazit na drink, je po celém světě nespočet. V Londýně je však při popíjení čeká originální zážitek. Mohou si britskou metropoli prohlédnout jako na dlani. Nový bar se totiž otevřel ve vyhlídkovém kole London Eye.

Atrakce se stala symbolem města

Londýnské oko se řadí mezi největší vyhlídková kola na světě, měří 135 metrů a do roku 2006 dokonce bylo nejvyšším kolem světa. Až poté ho překonal čínský Star of Nanchang. Atrakce se stala jedním ze symbolů města. Ruské kolo funguje od 31. prosince 1999 a původně mělo být v provozu pouze pět let, mělo jen dočasné povolení. To se ale nakonec změnilo v trvalé, což pro radnici byl určitě dobrý krok, protože dlouhodobě patří k nejvytíženějším atrakcím. Jeho výnos je ročně více než 800 milionů korun.

I když má atrakce 32 kabinek, jsou značeny až do čísla 33, proč? Tak jako mnoho konstrukcí, i zde se vyhnuli nešťastnému číslu 13.

Nucená přestávka v době pandemie

Kvůli koronavirové pandemii pochopitelně muselo být dlouhou dobu uzavřené, nyní je už však připravené znovu přivítat turisty. Ti z České republiky ovšem musí v současné době počítat s absolvováním testů na covid-19 a povinnou desetidenní karanténou.

Unikátní zážitek s ginem v ruce

Návštěvu baru ve vyhlídkovém kole si musí zájemci předem rezervovat. Minimálně se mohou zúčastnit dva lidé, maximálně pět. Cena vstupenek začíná na 55 librách, což je v přepočtu 1600 korun. Součástí jsou dva drinky na osobu, nejčastěji se podává gin. Zákazníci si budou moci užít jedinečné výhledy i pohodlí, které nabízí klasické britské restaurace. V Londýnském oku stráví 30 minut, během kterých se atrakce otočí. O tom, že se jedná o unikátní zážitek, nemůže být pochyb.

Železná osa a střed kola vyráběla firma Škoda.

Nejmenší bar na světě

V Londýně můžete navštívit ještě minimálně jeden velmi netradiční bar. Jde o The Miniscule of Sound. A slovo nepatrný, jak se miniscule překládá do češtiny, je skutečně odpovídající. Podle Guinessovy knihy rekordů se jedná o nejmenší noční podnik na světě. A opravdu není velký, jeho rozměr je přibližně 1,2 m² x 2,5 m². Vejde se tam pouze 14 lidí, mezi něž se počítá i DJ. V takovém případě je tam narváno. Na návštěvu baru se zpravidla čeká dlouhá fronta.

Drinky se Super Mariem

Pro hráče je oblíbeným barem Cybermachina v Krakově, kde jsou připravené herní konzole i deskové hry, ale především drinky se stylovými názvy – Angry Birds, Pac-Mango nebo Mario.

Bar v říši divů

A kdo má rád Alenku v říši divů, měl by se vypravit do Kalifornie, kde se nachází Rabbit Hole. Všechny místnosti jsou laděné do jednotlivých kapitol oblíbeného příběhu.

 

Zaujal tě článek? Pošli ho kamarádům.

Komentáře k článku

přidat komentář

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Podobné články