1:51
13.09.2017

Kam s dětmi na lyže do Alp?

Pokud už plánujete zimní rodinnou dovolenou v Alpách, podívejte se na lyžařská letoviska nabízející ideální podmínky pro malé lyžaře. Nechybí ultra široké sjezdovky, lyžařské školičky, animační programy, dětské vleky, kluby, zábavná centra i restaurace poskytující menu pro nejmenší sportovce.

Rakousko

Rodinný areál Weissensee v Korutanech upoutá začátečníky i nejmenší děti. Najdete tady 5 vleků mezi výškou 930 – 1324 metrů nad mořem a 50 km sjezdovek. Určitě nadchne i bruslení na Weissensee, slevový medvídek Meterix a především Dětský lyžařský svět se školičkou a klubem s vládcem jménem Bobo. Riesneralm s dětskou houpačkou nabízí lyžování na malém kopci, jehož resortem je Donnersbachwald u Schladmingu. Počítejte s 30 km sjezdovek, cvičnou loukou pro nejmenší lyžaře, houpačkou, pásovým vlekem, posuvným kobercem, vláčkem a překážkovou dráhou. Servus-Fiss-Ladis v Tyrolsku ohromí lyžařským hřištěm Kinderschneealm, královstvím Berta´s Kinderland, Murmliparkem či Dino Forest s hýbajícími se zvířátky a kouzelnými strašidly. Nechybí cross park a snow park s překážkami pro děti.

Francie

Ve Francii budete nadšeni z toho, že se chalupy nacházejí přímo u sjezdovky! Nejlepší je lyžování ve Třech údolích na více než 600 km. V každém případě se můžete spolehnout na trvalou sněhovou pokrývku, široké sjezdovky, vleky, lanovky a výtahy. V Avoriaz se postarají o vaše děti v lyžařských školách a zábavním centru. Dokonce je zde tropický vodní ráj, prostě pohádka! Font Romeu v Pyrenejích zláká nejen lyžováním pro děti, ale také návštěvou blízkých termálních pramenů a zamrzlých vodopádů. Vyzkoušíte psí spřežení a túry na sněžnicích.

Itálie

Livigno v Alta Valtellina je aktuální od listopadu do dubna. Pyšní se extra širokými sjezdovkami, kterým se zde říká dálnice. Passo Tonale leží v nadmořské výšce 1 882 metrů nad mořem a oslní lyžováním na ledovci Presena. Dvě oblasti jsou spojeny kabinkovou lanovkou, nechybí lyžování pro děti ani vyžití pro zdatnější sportovce. Kronplatz patří k nejlepším lyžařským destinacím a náleží ke gigantickému Dolomiti Superski. Rodiče se mohou spolehnout na skvělé propojení sjezdovek pomocí vleků, lanovek a výtahů. Navíc je dobré sledovat slevy, děti lyžují v určitých obdobích zcela zadarmo!

Zaujal tě článek? Pošli ho kamarádům.

Komentáře k článku

přidat komentář

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Podobné články