1:54
10.08.2017

Kam na dovolenou se psem po Evropě?

V poslední době si lidé oblíbili dovolenou se psem po Evropě. Cestovní kanceláře a pronajímatelé prázdninových domů nabízejí ubytování určené pro čtyřnohé miláčky. Vše má své výhody. Když si vyberete správnou lokalitu, nemusíte nechávat svého psa či kočku doma. O České republice se zmiňovat nebudeme a zaměříme se na další evropské státy.

Pobyt v domě u pláže i v horách

Dovolená se psem v létě u moře je nesnesitelná. Čtyřnozí miláčci zbytečně trpí a populární rekreační destinace v Chorvatsku, Itálii anebo v Řecku a Španělsku nepřipadají v úvahu. Mnohem lepší variantu představují prázdninové domy na plážích Dánska, Švédska, Norska, Německa či Holandska. Písečné koberce nejsou přeplněné turisty a pes se na nich skvěle vyřádí. V letních měsících je voda osvěžující a ideální ke koupání psa i celé rodiny. Rodinná dovolená na pláži, kde si mohou děti stavět hrady z písku a pejsci volně pobíhat, je prostě fajn.

Skandinávie láká, ale…

Nutno podotknout, že jsou pláže Skandinávie pro pejsky přímo dokonalé, ale pozor, a to především v Dánsku. Existuje seznam psů, kteří zde nemají přístup. Jsou to pitbull teriér, Tosa Inu, americký stafordšírský teriér, argentinská doga, Fila Brasileiro, americký buldok, Boerboel, středoasijský pastevecký pes, jižní ruský ovčák, Kangal, Tornjak, šarplaninci a kříženci. Od 1. dubna do 30. září je nutnost mít psa na vodítku i na pláži. Po zbytek roku není jeho pohyb omezen. Před odjezdem do Dánska se informujte i o dalších zákazech, protože může dojít i k utracení psa. Norsko a Švédsko jsou mnohem benevolentnější. Procházky kolem fjordů, radovánky na plážích s bílým pískem a husté lesy jsou pro pejsky ideální.

Co je třeba pro psa opatřit?

V každém případě je nutné doložit evropský pas, identifikaci čipem anebo tetováním a platné očkování proti vzteklině. Na poslední zmiňovaný parametr pozor, protože v každé zemi platí jiná pravidla. Nejlepší je zamluvit si pobyt na chalupě, kde je velká zahrada s pevným plotem. Procházky na pláž a do lesů zvládnete hravě s vodítkem.

Zaujal tě článek? Pošli ho kamarádům.

Komentáře k článku

přidat komentář

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Podobné články