2:29
31.03.2021

Nejoblíbenější destinací světa už není Londýn

Konec nadvlády Londýna. Tak by se daly interpretovat výsledky výročních cen Travellers’ Choice známého cestovatelského webu TripAdvisor. Hlavní město Velké Británie žebříčku kralovalo dlouhodobě, tentokrát však skončilo na druhém místě. Nejoblíbenější světovou destinací je totiž nově indonéský ostrov Bali. Výsledek je dán algoritmem, jenž vyhodnocuje uživatelské recenze na tomto portálu.

Bali jako živoucí pohlednice

Portál TripAdvisor popisuje Bali jako živoucí pohlednici, indonéský ráj a zhmotnění fantazie. Vyzdvihuje krásné pláže s bělostným pískem a vysoký počet slunečných dní. Bali je rájem pro potápěče, kteří si mohou prohlédnout nádherné korálové hřebeny, kde žijí roztodivní tvorové, ale také vrak válečné lodi, která leží na dně už od druhé světové války. Uchvátí i bujná džungle, v níž jsou ukryté kamenné chrámy.

TripAdvisor doporučuje navštívit „hlavní město umění“ Ubud, kde se konají taneční vystoupení, hodiny jógy nebo probíhá výroba stříbrných šperků. Minout byste neměli ani Kelingking Beach, vodopády Sekumpul a Mount Batur.

Čím je zajímavý oviječ skvrnitý? Tuto cibetku naleznete v Indonésii a z jejího trusu se vyrábí nejdražší káva na světě.

Více světů v jednom Londýně

Na Londýnu TripAdvisor oceňuje jeho energii a různorodost, označuje ho jako více světů v jednom. V metropoli se totiž nachází svérázné, rebelské i elegantní čtvrti. Portál doporučuje návštěvu královské a historické části, ale také michelinských restaurací a tradičních hospod. Vyzdvihuje hlavně Hyde Park, Covent Garden a Hampstead Heath.

Dubaj je kombinací historie a moderní kultury

Třetí místo patří Dubaji, kde se snoubí historie s moderní kulturou, užijete si dobrodružství, ale i skvělé nakupování. Neměli byste minout trhy v zálivu Dubai Creek, mrakodrap Burdž Chalífa, který nabízí úžasný výhled, nebo zábavní park IMG Worlds of Adventure, za návštěvu stojí také Dubai Miracle Garden, Dubai Marina a Kite Beach by Meraas.

Silná desítka destinací

Na dalších pozicích v první desítce se umístily tyto destinace: Řím, Paříž, Hanoj, Kréta, Bangkok, Barcelona a Istanbul.

Praha skončila na 14. místě v Evropě

Mezi 25 nejpopulárnějších destinací světa se žádné české město neprobojovalo. V evropském žebříčku však zabodovala Praha, která se umístila na 14. pozici. Předstihla tak například i Vídeň, Petrohrad, Santorini, Berlín, Benátky či Athény.

Praha je podle portálu vhodná pro turisty, které už omrzely pláže a kteří si chtějí užít kulturu. Chválí její bohémský půvab a pohádkové skvosty, jako je Staroměstské náměstí s orlojem.

TripAdvisor doporučuje v Praze nevynechat především Karlův most, park na Letné a Valdštejnskou zahradu, ale ani večeři v klasické české hospůdce a následný přesun do některého ze sklepních barů.

Další žebříčky

Kromě nejlepších světových destinací TripAdvisor vyhlašuje ceny také pro hotely, pláže, národní parky, atrakce, restaurace, zážitky nebo letecké společnosti.

Zaujal tě článek? Pošli ho kamarádům.

Komentáře k článku

přidat komentář

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Podobné články