1:48
16.08.2017

Na Kunětické hoře se v srpnu a září vrátíme do pohádky

Kunětická hora. Hrad, který se majestátně tyčí nad městem Pardubice a dohlíží na všechno dění již 7 století. Svou největší slávu stavba zažila v období husitských válek, kdy jí dobyl Diviš Bořek z Miletína, který měl zásadní roli v bitvě u Lipan. Více k zajímavé historii se můžete dočíst přímo na stránkách hradu. Pokud nejste skalní fanoušci dějepisu, možná si rádi přečtete o pověstech, které se k hradu váží. Jednou z nich je pověst o kunětických třešních, které zázračně uzdravily mladého hocha Vojtěcha. Další zajímavé příběhy jsou k nalezení opět na webových stránkách. Dnes jsou již na denním pořádku prohlídky hradu, kde se můžeme vracet do historie. Výjimkou nejsou ani speciální prohlídky.

Z pohádky do pohádky

Zde si v srpnu a září připomeneme, jaké to je vrátit se zpět do pohádky. Ne však pouze do jedné, ale rovnou do několika. Ve vnitřních prostorách hradu na vás čekají rekvizity například z Krkonošských pohádek, z pohádek Lotrando a Zubejda, Rumplcimprcampr, Královna Koloběžka I., ale i těch novějších, jako třeba Anděl Páně. Výstavy se konají každý den do konce září a jsou tudíž ideální pro letní výlety ZŠ a MŠ nebo pro rodiny s dětmi. Pokud pohádky nejsou váš šálek kávy, můžete navštívit 26.8. akci s názvem Hradozámecká noc na Kunětické hoře s lampionovým průvodem. Program začíná ve 20:00 a poté, co se pomocí lampionů rozsvítí celý hrad, budou následovat večerní prohlídky a doprovodný program.

Stezka na Kuňku

Jste-li sportovně založení turisté, vřele doporučujeme vydat se na “Kuňku”, jak se jí v širokém okolí říká, stezkou podél řeky Labe. Z městské části Cihelna, kde stezka začíná, se na Kunětickou horu dostanete zhruba po 6 kilometrech. Jde o ideální výlet jak pro pěší, tak pro cokoliv, co má kola. Ať už jste vyznavači pohádek nebo si chcete zajít jen tak na prohlídku, hrad Kunětická hora by neměl chybět ve vašem repertoáru.

Zaujal tě článek? Pošli ho kamarádům.

Komentáře k článku

přidat komentář

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Podobné články