2:17
14.02.2021

Ze Zanzibaru je turistický ráj. Jako by pandemie neexistovala

Uniknout před smutnou realitou koronavirové pandemie se nějakým způsobem snaží každý. Kdekdo by chtěl celou situaci hodit za hlavu. I když to vypadá, že špatné zprávy na nás útočí ze všech stran, stále jsou místa, kde se žije stejně jako v době předkoronavirové. A tyto destinace nyní ve velkém čelí náporu turistů. Takovým rájem na zemi se teď pro mnohé stal Zanzibar.

Bez karantény i roušek

Ostrov Zanzibar, který leží v Indickém oceánu u pobřeží východní Afriky, nyní láká turisty především proto, že při vstupu nevyžaduje čtrnáctidenní karanténu. To je v současné době poměrně dost výjimečné. Běžně se nenosí ani roušky nebo respirátory, pouze je potřeba na letišti absolvovat měření tělesné teploty. Nutno podotknout, že tato mírná opatření jsou pravděpodobně odrazem popírání koronaviru v Tanzanii. Země je údajně už od loňského června bez výskytu nákazy.

Nejznámější restaurace Zanzibaru The Rock se nachází na skále přímo ve vodě. Odvážný koncept, který se dokázal vypořádat s logistickými problémy při obstarání elektřiny, plynu nebo třeba kanalizace. Vše s minimálním dopadem na životní prostředí.

Přírodní krásy Zanzibaru

Zanzibar ovšem není lákavou turistickou destinací jen kvůli tomu, že dává návštěvníkům pocit, jako by žádná pandemie neexistovala, ale také díky svým přírodním krásám. Místní pláže s nádherným bílým pískem a modrou až modrozelenou vodou Indického oceánu jsou vyhlášené. Obzvlášť známá je pláž Ras Nungwi na severním pobřeží. Pokud máte raději klidnější zákoutí, vyrazte na nedalekou pláž Kendwa. Úžasných pláží ale po celém Zanzibaru naleznete mnohem víc. Užívat si můžete návštěvy místních barů, plážový volejbal a fotbálek i nerušený odpočinek.

Hlavní město Zanzibar City

Za návštěvu stojí také hlavní město Zanzibaru, které nese příznačný název Zanzibar City. Původní centrum se nazývá Kamenné město (Stone Town) a podmaní si vás uličkami, z nichž na vás dýchne historie. Neměli byste minout Palace Museum, Kamenný most nebo Sultánský palác. V pralese Jozani můžete narazit na guerézu červenou, což je opice, která žije pouze na Zanzibaru. Další zvířata si můžete prohlédnout v zoologické zahradě Cheetah’s Rock.

Stone Town – původní centrum, které naleznete v hlavním městě Zanzibar City.

Narodil se zde Freddie Mercury

Poznávejte i místní kulturu. Rychle zjistíte, že i když to místní obyvatelé vůbec nemají jednoduché, jsou milí a srdeční a rádi vám s čímkoli pomohou.

Zanzibar si zamilujete – stejně jako světoznámý mořeplavec Marco Polo. A mimochodem, právě zde se narodil jeden z nejpopulárnějších zpěváků světa – Farrokh Bulsara alias Freddie Mercury.

Otevřené jsou i Maledivy nebo Dubaj

Mezi oblíbené destinace, které jsou otevřené turistům, v současné době patří také Maledivy a Dubaj. V Dubaji však již zaznamenali vyšší nárůsty počtu nakažených covidem-19, generální ředitel dubajského ministerstva cestovního ruchu Hilál Saíf al-Marrí uvedl, že situaci sledují a v případě zhoršení jsou připraveni okamžitě reagovat.

Zaujal tě článek? Pošli ho kamarádům.

Komentáře k článku

přidat komentář

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Podobné články