3 minuty čtení
30.09.2021

První horská dráha mimo pevninu je součástí výletní lodi

Horské dráhy vždy lákaly milovníky adrenalinu. Dosud byly výsadou zábavních parků a poutí, stály tedy bezpečně na zemi. To se ale nyní změnilo. Otevřela se první horská dráha, která se nachází mimo pevninu. Veze ji výletní loď Mardis Gras společnosti Carnival Cruise.

Jedinečný zážitek

Dráha Bolt je pochopitelně značně limitována, mohou na ní jet jen dva lidi za sebou. Je dlouhá 243 metrů, vysoká 57 metrů a maximální rychlost je zde 64 kilometrů za hodinu. Nabízí však naprosto jedinečný zážitek. Během jízdy se pasažérům naskytnou úžasné výhledy na oceán. Zaplatí za to jen 15 dolarů, tedy asi 325 korun.

Původní plány zhatil koronavirus

Pasažéři si horskou dráhu s názvem Bolt mohli poprvé užít během plavby přes Karibik do Dominikánské republiky, Portorika a na Bahamy, která se uskutečnila na konci července. Původně měla obří výletní loď vyplout už loni, pandemie koronaviru ale tyto plány výrazně odsunula.

Nejstrmější horská dráha na světě

Další nej si bude moci připsat horská dráha, která se v současné době chystá v americkém zábavním parku Six Flags Fiesta Texas. Bude totiž nejstrmější na světě. Horská dráha Dr. Diabolical’s Cliffhanger bude dlouhá asi 762 metrů, ale délka zde není to nejpodstatnější. Hlavní částí je 45,7 metru vysoký kolmý pád, jenž bude pod úhlem 95 stupňů.

Pasažéři se stanou součástí ďábelského plánu

Jak název napovídá, horská dráha připomíná komiksovou postavu Doctor Diabolical od společnosti DC. Ta bude pasažéry provázet během celé jízdy, dokud se nedozví, že se při cestě za elixírem mládí stali součástí ďábelské plánu. Atrakce pojme 21 lidí, kteří se projedou rychlostí až 96,5 kilometru v hodině a budou si moci užít nejrůznější zákruty i obří sešupy. Dráha by se měla otevřít v příštím roce, kdy park slaví 30 let od svého založení.

Jízda rychlostí 250 kilometrů v hodině

Rekordní horská dráha vznikne také v Saúdské Arábii v zábavním parku Six Flags Qiddiya, který od roku 2018 roste kousek od hlavního města Rijád. Dráha Falcon’s Flight bude nejrychlejší, milovníci adrenalinu se projedou rychlostí až 250 kilometrů v hodině. Samotná jízda bude trvat 3 minuty, chybět nebudou ani nejrůznější smyčky, při nichž se pasažéři ocitnou vzhůru nohama a zažijí stav beztíže. Během jízdy si maximálně 20 lidí užije výhledy na celý areál. Zábavní park by se měl otevřít v roce 2023 a nabídne i nejvyšší věž s volným pádem na světě. Celkem 28 atrakcí bude rozděleno do šesti tematických okruhů.

Zaujal tě článek? Pošli ho kamarádům.

Komentáře k článku

přidat komentář

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Podobné články