2:00
17.07.2017

Levné létání do zahraničí? Realita současnosti

Sníte někdy o tom, že se podíváte do různých koutů Evropy, ale bojíte se vysoké ceny letenek? Možná budete mile překvapeni. Pokud budete cestovat sami, jste schopni sehnat zpáteční letenku i pod 1 000 Kč. Ve 2 a více lidech pak ceny samozřejmě narůstají, ale i tak jsou velice přívětivé. Internet je plný stránek přepravních společností a různých srovnávačů, kde si můžete nakonfigurovat vše potřebné. Můžete si tak například zvolit datum odletu a příletu a uvidíte, za jakou cenu jí jednotlivé společnosti nabízejí. Nebo si navolíte svůj rozpočet a můžete se podívat, kdy je nejvýhodnější letět.

Kdy létat?

Logicky jsou nejvýhodnější lety mimo sezonu, tedy přes podzim a v zimě. Pokud byste tedy chtěli letět v létě, počítejte s vyšší cenou. Nezapomínejte, že v plno zemích je letní počasí i přes podzimní a zimní měsíce. Nemusíte se tak létání v tomto období bát. Můžete si nechat zasílat akční nabídky přímo na e-mail a budete tak neustále v obraze a nic vám neunikne. A nemáte-li problém ušetřit nějaký ten den dovolené (a samozřejmě nezbytné finance), můžete letět třeba několikrát v roce.

S kým létat?

Jednou z nejlepších společností na levné létání je Ryanair. Ta nabízí lety jak z pardubického letiště, tak z Prahy. V současné době zde například koupíte zpáteční letenku z Pardubic do Londýna za 1180 Kč pro jednu osobu. Z Prahy je možné se dostat dokonce i v srpnu už za 1066 Kč do Belgie a zpět nebo za 1158 Kč do podzimní Itálie. V konfigurátoru na těchto stránkách si můžete navolit svůj rozpočet, odkud kam chcete létat, nebo třeba počet dní vašeho výletu. Pokud si nevyberete u Ryanair, můžete zkusit štěstí například u Smartwings nebo EasyJet.

Srovnávače

Nechce-li se vám ale procházet stránky každé společnosti zvlášť, můžete zavítat do jednoho z mnoha internetových srovnávačů, kde si jednoduše navolíte parametry a daný server vám už najde nejlevnější možné lety. Nejlepším z nich je patrně Skyscanner. Mezi další oblíbené patří především servery Letenkylevne, Letuska, nebo třeba Zaletsi. V dnešní době jsou také samozřejmostí mobilní aplikace, kterých najdete také několik, včetně některých výše zmíněných společností.

Zaujal tě článek? Pošli ho kamarádům.

Komentáře k článku

přidat komentář

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Podobné články