1:44
31.07.2017

Milán zakázal selfie tyče. Města bojují i proti dalšímu nevhodnému chování turistů

S nezvyklým zákazem se musí potýkat návštěvníci italského Milána. Podle nové vyhlášky zde totiž na vybraných místech nemohou používat selfie tyče. Vedení místní radnice totiž míní, že jejich používání je nevhodné a nespolečenské. Zákaz má zatím platit do 13. srpna, ale podle milánské radní pro bezpečnost Carmely Rozzaové pravděpodobně po tomto datu dojde k jeho obnovení.

Bez lahví, plechovek a stánků

Nejedná se ale o jediné omezení, které v Miláně nově platí. Pouliční prodavači zde nesmějí nabízet nápoje v plechovkách a skleněných lahvích – a to ani v případě, že by se jednalo pouze o vodu. V centru města není možné skleněné lahve ani pokládat na zem či držet v ruce, vystěhovat se musely i takzvané food trucky, tedy jakékoli pojízdné stánky. Podle Rozzaové nic takového zkrátka do historického centra nepatří.

Zákaz svačení u fontány

K Milánu se přidávají i další města, která brojí proti nevhodnému chování turistů. Například v Římě nelze po setmění koupit alkohol a konzumovat ho na veřejnosti. Zároveň tu není možné se koupat ve slavných fontánách, ale ani svačit v jejich blízkosti – za porušení tohoto pravidla v případě nejznámější fontány di Trevi dokonce hrozí tučná pokuta – a to až 6 tisíc korun.

Velmi drahá promenáda v plavkách

Ještě hlouběji do kapsy si budou muset sáhnout turisté, kteří se do centra chorvatského Hvaru vydají jen v plavkách. Taková procházka je totiž může vyjít až na 16 tisíc korun. Porušení zákazu pití alkoholu na veřejnosti tu pak stojí dokonce až 18 300 korun.

S originálním nápadem přišel také starosta Florencie, jenž chce z centra města vypudit turisty, kteří všude ztrácejí odpadky. Rozhodl se nechat schody nejoblíbenějších kostelů kolem poledne polévat vodou. Důvod? Aby na ně návštěvníci nesedali a nedopřávali si na nich svačinu.

Zaujal tě článek? Pošli ho kamarádům.

Komentáře k článku

přidat komentář
Zemits machine
23. 2. 2024

After I initially commented I clicked the -Notify me when new feedback are added- checkbox and now every time a comment is added I get 4 emails with the identical comment. Is there any method you possibly can take away me from that service? Thanks!

Odpovědět

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Podobné články