2:34
17.02.2021

Nebuďte jako influenceři, zkuste vyfotit něco nového, vyzývá turisty Nový Zéland

Tom Sainsbury, příslušník jednotky S.O.S. (Social Observation Squad – sociální pozorovací jednotka), namáhavě šplhá do kopce. „Byl jsem upozorněn na jednu situaci, stává se to v poslední době často,“ říká. Má důležitý úkol, musí zastavit dvojici turistů, aby neudělala stejnou chybu jako její předchůdci – nevytvářela totožné fotky jako influenceři a necestovala pod vlivem sociálních sítí.

Záda ve vířivce a hotdogové nohy

Tak začíná vtipné video, které je součástí kampaně, jejímž cílem je nabádat turisty, aby vyzkoušeli něco nového a nenapodobovali fotky influencerů na Instagramu. Těmi je totiž sociální síť již delší dobu přeplněná. „Fotka zad ve vířivce, muž sedící tiše na skále, hotdogové nohy,“ popisuje Tom Sainsbury unaveně ty nejklasičtější fotky, které už dávno postrádají jakoukoli originalitu.

Na Novém Zélandu jsou zvířata s lidmi v procentuálním poměru 95:5.

Stále ta samá fotka nebo póza

Bjoern Spreitzer z organizace Tourism New Zealand uvedl, že si všimli, že se tatáž fotka nebo póza neustále opakuje – a to i přesto, že na Novém Zélandu je spousta možností, co lze dělat bez ohledu na sociální trendy. Není potřeba stále dokola dělat to samé.

#DoSomethingNewNZ

Neznamená to ale, že by lidé měli přestat vytvářet a sdílet fotky z Nového Zélandu. Naopak. Pouze mají zkusit něco méně obvyklého. Součástí kampaně je hashtag DoSomethingNewNZ, což v překladu znamená Dělejte na Novém Zélandu něco nového. Ten mají turisté použít, když budou své neotřelé fotky sdílet.

Dlouhodobá uzávěra země

Kampaň v současné době cílí hlavně na domácí turisty, ti zahraniční se podle serveru Independent do země zatím jen tak nedostanou, a to kvůli přísným opatřením proti šíření koronavirové pandemie. Podle premiérky Jacindy Ardernové s největší pravděpodobností zůstanou hranice většinu roku zavřené

Cestování patrně bude možné až ve chvíli, kdy bude většina populace naočkována proti covidu. Vzniknout by však do té doby mohly alespoň takzvané cestovní koridory, které by fungovaly se zeměmi, kde je pandemie pod kontrolou, takže tam není velké riziko přenosu nákazy.

Co si na Novém Zélandu nenechat ujít?

Nový Zéland proslul především díky filmové trilogii Pán prstenů. A vesničku Hobitín (Hobbiton Movie Set) si tam opravdu můžete prohlédnout, nachází se u města Matamata.

Současná vesnička se rozkládá na 4,8 hektarech a má 44 hobitích nor. Většina z nich jsou jen fasády, ale i přes to tu je jedna nora, kterou budete moci doopravdy prozkoumat.

Země se může pochlubit nádhernými parky, Národní park Tongariro patří mezi nejstarší parky světa, vyhlášený je i Národní park Fiordland či Mount Aspiring. Úchvatný je také jeskynní komplex Waitomo, kde jsou jeskyně staré i 30 milionů let, nebo záliv Bay of Islands. Za návštěvu rovněž stojí hlavní město Wellington a Auckland, kde se tyčí televizní věž Skytower, která má 328 metrů.

Zaujal tě článek? Pošli ho kamarádům.

Komentáře k článku

přidat komentář

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Podobné články