3 minuty čtení
01.12.2021

Vídeň má účet na OnlyFans. Pro umělecká díla

V dnešní době je běžné, že města, památky i různé atrakce mají vlastní profily na sociálních sítích. Základem je v takových případech Facebook a Instagram, řada institucí využívá také YouTube, Twitter nebo TikTok. Ještě dál se posunulo rakouské hlavní město Vídeň. To má nově účet na sociální síti OnlyFans, jež je známá díky tomu, že umožňuje publikovat sexuálně explicitní obsah, který ostatní sítě přísně zakazují a penalizují. Na této platformě publikuje fotky uměleckých děl, jež znázorňují nahotu.

Problémy s filtry na sociálních sítích

Smazání příspěvku ze sociálních sítí kvůli nevhodnému obsahu je poměrně častý jev. Nezřídka se stane, že se uživatel ani nedozví, co konkrétně filtrům vadilo. Postupem času může dojít i k zablokování samotného účtu. Mluvčí vídeňské agentury na podporu turismu Helena Hartlauerová pro CNN uvedla, že místní muzea měla v minulosti už několikrát problém právě s tím, že fotogalerie uměleckých děl neprošly přes filtry nejen na Facebooku a Instagramu, ale i dalších sociálních sítích.

Uvidíme se ve Vídni

Na OnlyFans účtu Vídně se už v současné době nachází reprodukce děl od Tizina, Gustava Klimta či Viktora Tilgnera. Na začátku listopadu přibylo vyjádření, že Vídeň svůj účet spustila jako protest proti cenzuře na sociálních sítích a doufá, že pomohla zažehnout diskuzi. Přístup k účtu mají nyní všichni uživatelé zdarma. Autoři profilu zároveň poděkovali návštěvníkům, že se stali součástí jejich experimentu. „Uvidíme se všichni ve Vídni,“ končí poslední dosud zveřejněný příspěvek.

Ráj pro tvůrce porna

Britská sociální síť OnlyFans je považovaná za ráj pro tvůrce porna. Vznikla v roce 2016, největšímu zájmu se těší v posledním roce a půl. V současné době už má zhruba 130 milionů uživatelů a asi 2 miliony tvůrců, někteří z nich nemají problém vydělávat tam miliony korun. Přestože zde může placený obsah nabízet kdokoli, třeba i lektoři tance nebo sportovní trenéři, nejčastěji ji využívají právě tvůrci videí pro dospělé.

Proti změnám podmínek lidé protestovali

V srpnu letošního roku se objevily informace, že platforma zavede pro tvůrce nové podmínky, které by v praxi znamenaly, že by nemohli publikovat sexuálně explicitní obsah. Za tímto krokem měly stát velké banky jako JPMorgan Chase a Metro Bank, kterým vadilo spojení s takovýmito produkty.  Podle zakladatele OnlyFans Tima Stokleyho zamezily tomu, aby tvůrci na platformě mohli vydělávat peníze. Uvedl to v rozhovoru pro Financial Times. Proti změně podmínek se ale zvedla velká vlna nevole a platforma od toho nakonec upustila. Zřejmě se tak její zástupci dokázali s finančními institucemi dohodnout.

Zaujal tě článek? Pošli ho kamarádům.

Komentáře k článku

přidat komentář

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Podobné články