2:31
21.04.2021

Další nej v Dubaji. Má nejvýše položený nekonečný bazén světa

Dubaj, nejlidnatější město Spojených arabských emirátů, se může pochlubit hned několika nej. Patří mezi nejrychleji se rozvíjející města na světě, z malé osady se proměnila v megalomanskou metropoli plnou mrakodrapů a desetiproudových dálnic, a to jen během několika desetiletí. Je to město rekordů, nachází se zde nejvyšší budova světa, nejdelší automatizované metro i největší nákupní centrum. A na konci března přibylo další nej. Otevřel se zde nejvýše položený nekonečný bazén na světě. Už je zapsán i v Guinessově knize rekordů.

Dechberoucí výhled na pobřeží i ikonickou plachetnici

Bazén se nachází v hotelu Address Beach Resort, konkrétně v 77. patře. Infinity pool je typický tím, že nemá viditelné okraje, a tak nabízí dechberoucí výhledy. Sociální sítě se ostatně takovými nádhernými fotkami jen hemží. V resortu se plavcům naskytne impozantní výhled z výšky 294 metrů nad zemí. Prohlédnout si odsud mohou čtvrť Dubai Marina a dubajské pobřeží společně s umělým ostrovem Palm Džumeira. Tomu všemu dominuje jedna z nejznámějších staveb světa – hotel Burdž al-Arab, jenž je známý pod přezdívkou plachetnice, kterou svým tvarem připomíná. Zároveň bazén nabízí i příjemné plavání, je dlouhý 75 metrů. Není to tedy jen o výhledech, ale i o sportu.

Bazén je přístupný jen pro hotelové hosty

Ale pozor, pokud se chcete v tomto nekonečném bazénu vykoupat, budete se muset stát hotelovými hosty. Nikdo jiný do bazénu nesmí. Pokud budete chtít ušetřit, můžete vyrazit do restaurace, která se nachází přímo u hotelu. Sice si nezaplavete, ale určitě se vám naskytne stejně nádherný výhled.

Hotel má už dva světové rekordy

Aby toho nebylo málo, hotel Address Beach Resort má na svém kontě ještě jeden světový rekord. Má totiž nejvýše položený obyvatelný prosklený „spojovník“, který propojuje dva mrakodrapy hotelu, a to ve výšce 210 metrů. I díky těmto dvěma rekordům jsou hotely Address podle Marka Kirbyho z developerské společnosti Emaar zosobněním luxusu a turisté je hojně vyhledávají, aby si mohli splnit svůj sen.

Nejvyšší stavba světa

V Dubaji se nachází dosud nejvyšší stavba světa. Jedná se o mrakodrap Burdž Chalífa, který byl postaven v letech 2004 až 2010. Má téměř 830 metrů a jeho výstavba vyšla na neuvěřitelných 1,5 miliardy dolarů.

Další světová nej v Dubaji

Nejdelší metro se sice nachází v jihokorejském Soulu a má 940 kilometrů linek, nicméně dubajské metro je nejdelším automatizovaným vlakovým systémem, který neřídí člověk, na světě. Dubaj se také pyšní obřím ruským kolem, největším nákupním centrem s krytou sjezdovkou nebo také zmíněným hyperluxusním hotelem Burdž al-Arab.

Zaujal tě článek? Pošli ho kamarádům.

Komentáře k článku

přidat komentář

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Podobné články