2 minuty čtení
12.07.2021

Pozvánka pro turisty starší 65 lety. Malta jim dá kapesné

Jak po koronavirové pandemii přilákat zpět turisty? Tato otázka se honí hlavou asi všem představitelům dovolenkových států i podnikatelům v oblasti cestovního ruchu a gastronomie. Malta se už v dubnu rozhodla, že návštěvníkům bude na pobyt dávat kapesné. Nyní se chce zaměřit na turisty starší 65 let. Ti se mohou těšit na příspěvek ve výši 100 eur, což je v přepočtu 2550 korun.

Vouchery do restaurací a hotelů

Kapesné turisté nedostanou v hotovosti, ale ve formě voucherů. Tak bude mít vláda zajištěno, že peníze zůstanou v zemi. Bude je možné využít v obchodech, restauracích či hotelech. Na tento program má vláda vyčleněn 1 milion eur z rozpočtu, tedy více než 25 milionů korun.

Malta je svou rozlohou 5. nejmenším státem v Evropě.

Platí mimo hlavní sezonu

Věk však není jedinou podmínkou, kterou musí turisté splnit, aby mohli gáži dostat. Na Maltě musí strávit minimálně patnáct dní, a to navíc mimo hlavní sezonu. Jedná se o období mezi 18. říjnem a 19. prosincem.

Na lepší hotel větší příspěvek

Výše příspěvku záleží na délce pobytu a typu ubytování. Čím delší pobyt a lepší hotel, tím větší kapesné turisté obdrží.

Na Maltě se nachází vesnička slavného Pepka námořníka.

Malta je velkým lákadlem

Nutno podotknout, že Malta je pro turisty zajímavá i bez kapesného. Tento ostrovní stát, jenž leží ve Středozemním moři, nabízí dokonalou kombinaci sportovního i kulturního vyžití. Je to ráj pro potápěče, kteří rádi prozkoumávají krásy podmořského světa, ale i pro fanoušky historie. Dějiny Malty se ostatně začaly psát už před více než 7000 lety. A i díky tomu se řadí mezi země s největší hustotou památek na světě.

Spousta historických památek

Za návštěvu rozhodně stojí středověké město Mdina s katedrálou sv. Pavla a palácovými komplexy Palazzo Vilhena či Palazzo Santa Sofia. Nádherné památky ukrývá i hlavní město Valletta, kde je k vidění například Velmistrovský palác či katedrála sv. Jana. Ve městě Rabat se pak rozkládá unikátní starořímský areál Roman Villa.

Krásné pláže se zlatým pískem a čistým mořem

Malta je oblíbenou destinací i pro turisty, kteří si chtějí především odpočinout a hodit za hlavu starosti všedních dnů. Pro odpočinek na pláži je ostrov jako dělaný. Může se pochlubit více než 300 slunečnými dny ročně a řadou nádherných pláží. Nejdelší z nich je Mellieha Bay, která je perfektně vybavená potřebným zázemím, má krásně zlatý písek i čisté moře. Známá je také pláž Golden Bay, jež se rozkládá přímo u hotelů. Klidnější pak je Ghajn Tuffieha, která je známá svým červeným pískem. I když se jedná o raritu, pláž dosud není přeplněná turisty a nabízí soukromí.

Zaujal tě článek? Pošli ho kamarádům.

Komentáře k článku

přidat komentář

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Podobné články