3 minuty čtení
17.05.2021

Největší výletní loď pojme 7 tisíc lidí. Bude mít i skluzavku a surfařský simulátor

Na doslova obrovský zážitek se mohou těšit pasažéři, kteří se vydají na plavbu výletní lodí Wonder of the Seas společnosti Royal Caribbean. Ta poprvé vypluje příští rok a bude se jednat o největší výletní loď na světě. Plavidlo bude dlouhé 362 metrů a široké 64 metrů a bude vážit neskutečných 236 tisíc tun.

Téměř tři tisíce kajut

Loď v současné době vzniká ve Francii, jako domovský přístav jí však bude sloužit nejlidnatější město Číny Šanghaj, později zakotví v Hongkongu. Obří plavidlo pojme až 6988 hostů, bude se na něm nacházet dohromady 18 palub a 2867 kajut. V podstatě se jedná o takové plovoucí město, které se dělí na několik částí – sousedství, a to s různou nabídkou vyžití. Součástí bude například Central park, první živý park na moři na světě. Růst zde má více než 20 tisíc rostlin.

Divadlo, nákupy i vířivky

Pasažéry čeká také spousta relaxace, k dispozici jim budou bazény a vířivky. Užít si budou moci i otevřené vodní divadlo nebo nákupy ve vlastním středisku. A ti, kteří budou mít zájem o adrenalinové zážitky, si také přijdou na své. Budou moci využít obrovskou skluzavku Ultimate Abyss, která bude přesahovat několik pater, ale také lezecké stěny, kolotoče nebo surfařský simulátor. Samozřejmostí je sekce pro děti a restaurace nabízející nejlepší gastronomii.

Ze Šanghaje i Hongkongu

Poprvé by měla loď vyplout v březnu 2022 a nabídne okružní plavby ze Šanghaje do Japonska. Rezervace už jsou otevřené. Plánují se i plavby z Hongkongu do Vietnamu, Japonska nebo Jižní Koreje.

Symphony of the Seas

V současnosti je největší výletní lodí Symphony of the Seas, kterou také vlastní společnost Royal Caribbean. Měří 340 metrů a je široká 65 metrů. Dohromady se na ní může plavit až 6680 hostů a 2200 členů posádky. Její výstavba stála zhruba miliardu eur (25,7 miliardy korun) a na moře se poprvé vydala v roce 2018. Mezi další obry patří její sesterská loď Harmony of the Seas, Allure of the Seas, Oasis of the Seas, Quantum of the Seas, Anthem of the Seas, Norwegian Epic, Freedom of the Seas, Liberty of the Seas a Independence of the Seas.

Plavba za 6,5 milionu korun

O výletní plavby je obecně velký zájem. Své o tom ví společnost Silversea Cruises, která nedávno nabídla luxusní výletní plavbu, při níž se pasažéři podívají do 34 zemí. Nejlevnější jízdenky stály 104 tisíc australských dolarů, což je v přepočtu 1,76 milionu korun, ty nejdražší pak 388 tisíc australských dolarů (přes 6,5 milionu korun). A vyprodáno bylo během jednoho jediného dne.

Zaujal tě článek? Pošli ho kamarádům.

Komentáře k článku

přidat komentář

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Podobné články