2:14
25.07.2017

Žleby – pozvánka na netradiční prohlídky zámku a obory

Netradiční zámecké prohlídky si pro vás přichystali na Zámku Žleby. Čeká na vás oživená kuchyně, kde budete moci ochutnat některé tradiční pokrmy tamější doby. Přitom vám kuchtíci poreferují o dřívějších zvycích a tradicích. Speciální prohlídky se konají 12.8. – 13.8. od 9 do 17 hodin (pokud vám termín nevyhovuje, můžete najít jiný v kalendáři akcí). Z důvodu mnoha návštěv doporučují organizátoři akce rezervovat na e-mailu zleby@npu.cz. Parkovat můžete přímo na zámeckém parkovišti, odkud se dostanete na zámek během 10 minut.

Zámek Žleby

Zámek Žleby

Okolí zámku

Zámek se nachází ve vesnici Žleby (cca 30 km jihovýchodně od Kolína). Zde si můžete svou návštěvu zpestřit návštěvou zámeckého náměstí. Hlad můžete zahnat v Hospůdce u Kosů, kde máte také možnost koupě točené zmrzliny. Případně přímo v areálu zámeckého parkoviště se nachází restaurace Na hrázi. Pokud si budete chtít pořídit fotografie, vydejte se do nově rekonstruovaného zámeckého parku, kde protéká řeka Doubrava a rostou voňavé rododendrony.

Obora Žleby

Zde se také nachází zámecká obora, kde jsou k vidění nejen vzácní bílí jeleni. Mezi další zvěř k vidění patří například muflon, daněk evropský, sika Dybowského, koza kamerunská, srnec obecný, různé druhy především dravých ptáků a mnoho dalších zvířat. Obora také pořádá krmení jelenů a ukázky dravců kromě pondělí každý den ve 12:00 a v 15:30. Obora funguje zároveň také jako záchranná stanice pro nemocná nebo poraněná zvířata. Ty se snaží pracovníci stanice vyléčit a vracet zpět do přírody. Pokud to není možné, jsou držena v trvalých voliérách, kde se o ně personál stará. Pokud byste se chtěli dozvědět více informací o této šlechetné činnosti, můžete navštívit stránky http://www.zachrannastanicelipec.cz/.

Více prohlídek

Zámek Žleby pořádá mnoho dalších zajímavých a netradičních prohlídek. Mezi další velice oblíbené akce patří noční prohlídky s podtitulem “Sedmero hříchů aneb Má lidské hřešení nějaké řešení?”. Ty začínají již během srpna.

Zaujal tě článek? Pošli ho kamarádům.

Komentáře k článku

přidat komentář

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Podobné články