2 minuty čtení
24.09.2021

Okradeni královnou. Návštěvníci zahrad Buckinghamského paláce si hromadně stěžují

Procházky bez průvodce nebo rovnou piknik. Buckinghamský palác v Londýně nabídl zájemcům „životní příležitost“, jak si mohou užít zahrady paláce. Ale návštěvníci spokojeností nesrší, cestovatelská platforma TripAdvisor i sociální sítě jsou plné kritiky. Někteří lidé dokonce píší, že se cítí být okradeni a palác z nich jen tahá peníze.

Náhrada za státní místnosti

Zahrady se návštěvníkům otevřely především vlivem pandemie koronaviru. Běžně totiž přes léto bývají přístupné státní místnosti, to by však v současné situaci mohlo přinášet riziko, pobyt na čerstvém vzduchu je rozhodně bezpečnější.

Velká část zahrad je nepřístupná

Vstupné do zahrad pro dospělého člověka činí v přepočtu necelých 500 korun, rodinné vstupné pak stojí 1250 korun. Za tuto cenu však návštěvníci moc velké možnosti nemají. Jakmile se dostanou do zahrad, které mají více než 15 hektarů, zjistí, že velká část je pro ně nepřístupná.

Lidé nešetří kritikou

„Obrovské zklamání a plýtvání penězi, hanba organizátorům,“ napsal na TripAdvisor jeden z návštěvníků. „Zaplatili jsme 16,50 liber, abychom se jen prošli po trávníku. Navrhují vám strávit tam dvě nebo tři hodiny, tak dlouho tam ale nebudete, protože pokud si neuděláte piknik, je to nuda. Královna rozhodně není zahradnice,“ přidal se další. „Díky bohu, že jsme měli vstupenky pro personál, takže jsme za to nemuseli platit. Nemohu uvěřit tomu, že to mohli takhle pokazit. Jakmile se tam dostanete, jediné, co můžete dělat, je chodit po trávníku. Všechno ostatní je oddělené páskou. Patnáctiminutová procházka a hotovo. Kdybychom si za to museli zaplatit, byli bychom otrávení,“ zní další recenze.

Pod dohledem stráže

Návštěvníkům také vadí, že jsou celou dobu pod ostrým dohledem stráže. Zkritizovali, že si kvůli ní ani nemohou na 10 minut sednout na okraj jezírka a jen v klidu pozorovat kachny. Recenzenti si vzali na paškál také zákaz pití alkoholu, který v areálu platí. Objevují se i takové názory, že obyčejná zahrada u rodinného domku je mnohem lepší než takovýto „zážitek“. Problémem je rovněž dlouhá kontrola před vstupem.

Škoda času

„Neplýtvejte časem na návštěvu zahrad. V podstatě se jen projdete po hraně trávníku. Dozvíte se, jak krásné je místní jezero – škoda, že si ho v reálu ani nemůžete prohlédnout, uvidíte jen záblesk, až budete na cestě pryč,“ napsal další naštvaný návštěvník.

Obrovské množství negativních recenzí

Na platformě TripAdvisor jsou i pozitivní recenze na návštěvu zahrad Buckinghamského paláce. Jsou však v menšině, ty negativní výrazně převládají. Řada recenzentů dala zahradám pouze jednu hvězdičku z pěti možných.

Zaujal tě článek? Pošli ho kamarádům.

Komentáře k článku

přidat komentář

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Podobné články