1:25
28.08.2017

Prahu s Filadefií spojí přímá letecká linka

Filadelfie, největší město státu Pensylvánie, láká spoustu turistů. Není se čemu divit, má totiž skutečně co nabídnout. Navíc z historického hlediska se jedná o nejdůležitější americké město. Právě zde totiž v červnu 1776 došlo k podpisu Deklarace nezávislosti Spojených států amerických.

Za vidění rozhodně stojí Independence Hall, symbol USA Zvon svobody, Philadelphia Museum of Art, náměstí J. F. Kennedyho nebo Civil War Museum.

Zvon svobody, symbol USA

Zvon svobody, symbol USA

Letecké spojení do Filadelfie

Chtěli byste se do Filadelfie podívat? Jen do toho, litovat určitě nebudete. Brzy to navíc bude ještě jednodušší. Mezi Prahou a Filadelfií totiž bude od května 2018 fungovat přímé letecké spojení. Linka mezi Letištěm Václava Havla a letištěm Philadelphia International Airport bude v provozu od 4. května do 27. října, tedy po dobu letní sezóny. Obsluhovat ji bude Boeing 767-300 amerických aerolinek American Airlines a v letním období by měl být týdně schopen přepravit až 2800 pasažérů.

Ročně by podle předsedy představenstva pražského letiště Václava Řehoře mohlo novou linku využít přibližně 60 tisíc lidí. Pravidelná denní linka do Filadelfie má být klíčovým přestupním bodem pro návazné lety po Spojených státech amerických. Jedná se například o lety do Bostonu, San Francisca, Miami nebo Los Angeles.

Do Severní Ameriky i Karibiku

S tím souhlasí i vrchní viceprezident American Airlines pro mezinárodní přepravu Jim Butler, podle kterého budou moci americké aerolinky od května cestujícím z Prahy nabídnout široké možnosti přestupu na letadla mířící do jiných destinací – ať už v Severní Americe nebo Karibiku.

American Airlines zároveň chtějí zavedením přímé linky mezi Prahou a Filadelfií posílit své postavení na mezinárodním poli a především v Evropě. Philadelphia International Airport je ostatně jejím největším uzlovým letištěm v severovýchodní části USA.

Zaujal tě článek? Pošli ho kamarádům.

Komentáře k článku

přidat komentář

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Podobné články