2:07
10.04.2021

V Singapuru vznikl hotel jen pro matky s novorozenci

Příchod dítěte na svět je nádhernou událostí v životě každé matky. Přináší s sebou však také období nejistoty a obav. Každá novopečená maminka má strach, zda péči o dítě zvládne a jestli dělá vše správně. Právě pro ně se v Singapuru otevřel nový hotel, který je vyhrazen pouze pro maminky s novorozenci.

Nové odvětví hotelů

Po celém světě je již celá řada hotelů, které jsou nějak specializované. Některé jsou určené pro rodiny s dětmi, takže jsou vybavené několika hřišti, nechybí spousta atrakcí a animátoři připravují speciální dětské programy tak, aby se nejmenší návštěvníci dokonale zabavili. Rodiče si mezitím mohou užívat chvíle klidu. Velmi oblíbené jsou také takzvané adults only hotely, které jsou vyhrazené pouze pro dospělé. Ti se nemusí bát, že by si neužili svou dovolenou, protože ve vedlejším pokoji budou křičet děti. Singapurský hotel ovšem tuto nabídku hotelů rozšiřuje a zavádí úplně nové odvětví.

Lekce správného kojení

Hotel Kai Suites je uzpůsoben tak, aby v něm novopečené maminky mohly nabrat potřebné sebevědomí a dostatek zkušeností. Po celý den jim jsou k dispozici zdravotní sestřičky a další proškolený personál. Navštěvovat mohou i lekce správného kojení a další kurzy, kde načerpají důležité informace.

Masáže, bylinné koupele i manikúra

V hotelu si ovšem dobře uvědomují, že aby matka mohla péči o miminko zvládat co nejlépe, musí být dostatečně odpočatá. Jsou proto připravené odpočinkové procedury, při nichž maminky mohou nabrat spoustu sil, jedná se například o masáže nebo bylinné koupele či manikúru. Důraz je kladen také na to, aby se ženy dostatečně vyspaly. V tu dobu se o novorozence může postarat personál.

Luxusní pokoje za vysoké ceny

Hotel má dohromady 18 pokojů. Maminky si mohou vybrat ze dvou typů – jeden se nazývá deluxe a druhý premium. Oba jsou luxusní. Základem je, aby ženy na místě strávily minimálně dva týdny, během kterých budou mít zajištěný hladký průběh prvních dnů po porodu a získají potřebné dovednosti, které pak budou dále využívat. Takovýto čtrnáctidenní pobyt ovšem nevyjde vůbec levně, čemuž ostatně napovídají i názvy pokojů. Nejnižší cena je 14500 singapurských dolarů, což je v přepočtu více než 235 tisíc korun.

Přijet mohou i tatínci a členové širší rodiny

Aby ovšem nedošlo k úplnému oddělení rodiny na tak dlouhou dobu, do hotelu mohou přicestovat i manželé či partneři ubytovaných maminek a mohou v něm strávit jednu noc. Přes den mohou přijet na návštěvu také členové širší rodiny. Celý pobyt ovšem musí probíhat v co nejlepším zájmu novopečené maminky a jejího děťátka.

Zaujal tě článek? Pošli ho kamarádům.

Komentáře k článku

přidat komentář

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Podobné články