2:10
11.03.2021

Vzhůru do kosmu. První vesmírný hotel se má otevřít v roce 2027

Spousta dětí si přeje být astronautem a snad každý někdy přemýšlel, jak to asi vypadá ve vesmíru. Kdekdo by se tam chtěl podívat. A některým lidem se to může skutečně splnit. Jen musí být pohádkově bohatí. Tito vesmírní turisté si navíc budou moci užívat i pohodlí luxusního hotelu. První turistický hotel v kosmu by měl své hosty přivítat už v roce 2027.

Komerční lety do vesmíru jsou velkým hitem

O komerční lety do kosmu je obrovský zájem. Už minulý rok společnost Virgin Galactic, která patří siru Richardu Bransonovi, oznámila, že je poptávka tak vysoká, že má v plánu navýšit množství letenek do vesmíru. Zájemce nezastavila ani vskutku astronomická cena – letenka vyjde na 250 tisíc dolarů, což je v přepočtu zhruba 5,8 milionu korun. Mezi těmi, kteří si už výlet do kosmu zaplatili, je například populární kanadský zpěvák Justin Bieber nebo držitel sošky Oscara Leonardo DiCaprio.

Chcete se ubytovat? Připravte si půl miliardy korun

I když je to závratná částka, stále to není nic proti tomu, jak draho by měl vyjít výlet do prvního kosmického hotelu, který ponese název Voyager Station. Ten má totiž podle serveru The Indian Express vyjít na neuvěřitelných 25 milionů dolarů, tedy více než půl miliardy korun.

Luxusní hotel s koncertním sálem

Nelze ovšem pochybovat o tom, že to bude zážitek na celý život. Vesmírný hotel bude mít vše, co od luxusního ubytovacího zařízení očekáváte. Kromě přepychových pokojů zde budou restaurace, bary i posilovny a chybět nemá ani velký koncertní sál, jenž by měl nabídnout vystoupení největších hvězd. Samozřejmě těch pozemských.

Dva prstence a různé úrovně gravitace

Ale to není ani zdaleka vše. Vizualizace projektu, za kterým stojí společnost Orbital Assembly Corporation, jsou skutečně impozantní. Komplex má být složen ze dvou prstenců. Vnější bude určen k ubytování a pro kritickou infrastrukturu, vnitřní prstenec zajistí dokování vesmírných plavidel. Návštěvníci budou moci okusit i několik různých úrovní umělé gravitace. Ta bude záležet na tom, jak rychle bude daný prstenec rotovat. Podle Johna Blincowa, jenž založil společnost Gateway Foundation, z níž vzešla firma Orbital Assembly Corporation, se bude jednat o další průmyslovou revoluci. Hotel v kosmu bude přehlídkou nejnovějších technických vymožeností a inovativních přístupů. A mimochodem – dokážete si představit ten dechberoucí výhled?

Hotel bude zároveň i výzkumným centrem

Vesmírný hotel Voyager Station nebude určen pouze pro komerční účely, bude sloužit i jako výzkumné centrum a kromě turistů přivítá také pracovníky národních kosmických agentur.

Zaujal tě článek? Pošli ho kamarádům.

Komentáře k článku

přidat komentář

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Podobné články