2:40
28.04.2021

Chce to odvahu. Nový nejdelší visutý žebřík je 122 metrů nad zemí

Nový adrenalinový zážitek čeká na návštěvníky amerického Utahu. Otevřel se tam nejdelší visutý žebřík severní polokoule. Cave Peak Stairway měří 61 metrů, má rekordních 120 schodů a rozhodně není určen pro lidi trpící strachem z výšek. Pne se totiž 122 metrů nad zemí. S jeho instalací musel pomáhat i vrtulník.

120 schodů k jedinečným výhledům

„Žebřík odvahy“ se nachází v Canyon Pointu poblíž hranic s Arizonou a je součástí ferraty Cave Peak Via Ferrata Trail. A vystoupat oněch 120 schodů rozhodně stojí za to, na vrcholku čeká odměna v podobě úžasných výhledů. Nepochybně se jedná o originální zážitek, kdy návštěvník překonává vlastní možnosti a strach. V okolí se nachází víc zajímavých stezek, například Hoodoo Via Ferrata vede přes visutý most nad roklí.

Visutý žebřík mezi národními parky

Atrakce pro lidi, kteří nemají strach z výšek, se v květnu otevře také v Kanadě. Nový nejvyšší kanadský visutý most se pne dokonce ve výšce 130 metrů nad zemí. Nese název Golden Skybridge a nachází se v Britské Kolumbii poblíž městečka Golden. Návštěvníci se budou moci kochat skutečně nezapomenutelnými výhledy na nedotčenou kanadskou přírodu – na vrcholky hor i koruny vysokých stromů. Údolí Columbia Valley je ostatně obklopeno hned několika národními parky.

Zkouška odvahy

Pokud si turisté nebudou jistí, zda procházku po Golden Skybridge zvládnou, mohou svou odvahu a strach z výšek vyzkoušet na nižším mostu, který se nachází „pouze“ 80 metrů nad zemí. Tyto dva mosty spojuje zhruba tříkilometrová stezka. A i tento druhý most se řadí mezi nejvýše položené kanadské visuté mosty, takže i jeho zdolání může být pořádným zážitkem. Během léta se má otevřít také lanová houpačka v tandemu a zipline.

Rekordman pro otrlé

Vůbec nejdelší visutý most na světě se podle serveru CNN nachází v Portugalsku a měří úctyhodných 516 metrů. A také to není nic pro slabé povahy, je totiž umístěn ve výšce 176 metrů nad zemí. Svou rekordní délkou se most chlubí i ve svém názvu – jmenuje se 516 Arouca Bridge. Právě nedaleko městečka Arouca ho naleznete. Výhledy, které trasa nabízí, jsou naprosto úchvatné. Vede nad propastí Paiva k vodopádu Aguieiras. Extrémní sporty jsou v této oblasti hojně rozšířené.

Půl kilometru adrenalinu

Nejvýše položený visutý most je čínský Čang-ťia-ťie Glass Bridge, a to děsivých 260 metrů nad zemí. Velmi známý je rovněž švýcarský Charles Kuonen, který byl se svými 494 metry mnoho let nejdelším visutým mostem pro chodce na světě. Také odsud se turistům nabízí dechberoucí výhledy, a to především na Matterhorn a Bernské Alpy.

Zaujal tě článek? Pošli ho kamarádům.

Komentáře k článku

přidat komentář

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Podobné články