2 minuty čtení
15.11.2021

Na Zanzibaru vznikne neobvyklý mrakodrap. Bude připomínat padající domino

Zanzibar se v poslední době dostal do širokého povědomí Čechů. V době lockdownů v zemi platila jen velmi mírná opatření, tamní režim dokonce dlouho covid popíral. Pro turisty to tak byla jedna z mála destinací, kam vůbec mohli vyrazit. Absence restrikcí umožnila lidem hodit za hlavu starosti a aspoň na chvíli zapomenout na těžkou dobu covidovou. I na Zanzibar však nakonec dopadla nejrůznější omezení a turistický ruch se výrazně omezil. Nyní už je ale zase sezona v plném proudu a země chystá další lákadlo pro návštěvníky. Je jím nový mrakodrap.

Na umělém ostrově

Mrakodrapů je po celém světě spousta, ten zanzibarský však bude jedinečný. Bude totiž připomínat padající domino. Jmenovat se bude příznačně – Zanzibar Domino. Stavba se bude nacházet na umělém ostrově poblíž pobřeží, který bude mít rozlohu přibližně 370 tisíc metrů čtverečních. S pevninou ho bude spojovat most poblíž staré čtvrti metropole Stone Town.

Akvárium, vyhlídkové plošiny i střešní bazén

Mrakodrap bude velmi moderní a futuristický. A samozřejmě také velmi luxusní. Přímo na střeše se bude nacházet infinity bazén, který vyvolává dojem nekonečnosti a neviditelných okrajů. Chybět nebude ani akvárium, vyhlídkové plošiny a terasy s výhledem na Stown Town nebo panoramatické výtahy. Návštěvníci se tak budou moci kochat úchvatnými západy slunce.

Luxusní hotel a svatební kaple

Stavba poslouží především jako pěti až šestihvězdičkový hotel, nouze tedy nebude ani o špičkové restaurace a bary, součástí má být rovněž kino či prostory pro pořádání výstav a dalších kulturních akcí. Na své si přijdou i milovníci sportu, u mrakodrapu bude yacht club a golfové hřiště. A pro ty, kteří si na jedinečném místě zatouží říct své ano, bude připravena svatební kaple.

Původně ve vietnamské zátoce

Na nápad postavit unikátní mrakodrap přišel šéf newyorského a dubajského studia xCassia Jean-Paul Cassia už v roce 2009, když se svými dvěma syny hrál domino. Původně ale měl mrakodrap, který bude zachovávat matematický a geometrický řád a bude typický svými čistými liniemi, stát daleko od Zanzibaru – ve vietnamské zátoce Ha Long. Loni se však studio rozhodlo lokalitu změnit a vybrat právě Zanzibar. Samotná stavba by měla začít v následujících šesti měsících.

Druhý nejvyšší mrakodrap v Africe

Dosud není přesně jasné, jak vysoký mrakodrap nakonec bude, architekti tuto informaci tají. Podle serveru Global Construction Review by se však mělo jednat o druhý nejvyšší mrakodrap v Africe. Tím nejvyšším je v současné době Leonardo v největším městě Jihoafrické republiky Johannesburgu. Tyčí se do výšky 234 metrů.

Zaujal tě článek? Pošli ho kamarádům.

Komentáře k článku

přidat komentář

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Podobné články