2 minuty čtení
20.07.2021

Nejlepší nový hotel je zasazen do jeskyně. Nachází se v Turecku

Nejlepší hotel, který vznikl v posledních dvou letech, mají v Turecku. Vyplývá to z žebříčku cen Travellers’Choice, jež pořádá cestovatelský portál TripAdvisor. Nachází se v obci Göreme v regionu Kappadokie a nese název Arinna Cappadocia. Zajímavostí je, že je částečně vsazen do jeskyně.

Rozhodují sami cestovatelé

Žebříčky u cen Travellers’Choice vycházejí z velkého množství uživatelských recenzí, které pak hodnotí speciální algoritmus. V případě hotelu Arinna Cappadocia turisté ocenili především výhledy na překrásnou krajinu – a není se čemu divit, oblast Kappadokie je známá tím, že po obloze létají desítky horkovzdušných balonů. Spoustu bodů hotelu také pochopitelně přineslo jeho umístění v přírodní jeskyni. Kromě toho cestovatelé vyzdvihli i soukromé balkony s vířivkami.

Bodovalo i Santorini

V žebříčku nejlepších nových hotelů se na druhé pozici umístil hotel Armenaki Santorini. Už podle názvu je jasné, že se nachází na jednom z nejkrásnějších řeckých ostrovů, který je typický bílými stavbami s modrými okenicemi a kopulemi. I v jeho případě turisté ocenili hlavně nádherné výhledy. Právě kvůli nim je ostatně romantické Santorini tak navštěvované. Turistům se v Armenaki Santorini také líbili interiéry hotelů a ocenili místní personál. Mezi dalšími nejlepšími novými hotely jsou Anttunina Pousada Spa (Maragogi), Peridot Grand Hotel & Spa by AIRA (Hanoj) nebo Hotel Bidaia (San Sebastian).

Nejlepší hotel mají v Brazílii

Vůbec nejlepším hotelem na světě se podle hodnocení uživatelů na portálu TripAdvisor může pyšnit Brazílie. Jedná se o čtyřhvězdičkový hotel Colline de France, jenž stojí ve městě Gramado. Je skutečně krásný, svým vzhledem připomíná období francouzské monarchie od klasicismu až po rokoko. Díky stylovému nábytku si návštěvníci mohou připadat jako králové a královny, výrazně připomíná interiéry zámku ve Versailles, kde se ostatně v minulých týdnech také otevřel luxusní hotel. Přepychová historie zkrátka turisty táhne.

Pozorný personál a výborné umístění

Hotel Colline de France si návštěvníci nemohou vynachválit, vyzdvihují služby, smysl pro detail, čistotu, pozorný personál a parádní umístění. Hotel má také skvělé hodnocení, co se týče poměru ceny a kvality. Cena za noc začíná zhruba na 4 tisících korun.

Švýcarsko na druhé pozici

Na druhém místě skončil pětihvězdičkový hotel The Omnia, jenž se nachází ve švýcarském městě Zermatt. Tam už budou muset návštěvníci sáhnout hlouběji do kapsy, noc vyjde na přibližně 10 tisíc korun. Mezi dalšími top hotely světa se umístily hotely Sani Dunes (Řecko), Kandolhu Maldives (Maledivy) a Achtis Hotel (Řecko).

Nejlepší pláže, destinace i atrakce

TripAdvisor v cenách Travellers’Choice hodnotí i další kategorie, například národní parky, aerolinky, pláže, populární destinace, atrakce, restaurace či destinace, které začínají být oblíbené.

Zaujal tě článek? Pošli ho kamarádům.

Komentáře k článku

přidat komentář

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Podobné články